ITA: Juveov remi, Milan slavio za kraj sezone!

Fudbaleri Juventusa u poslednjem, 38. kolu, remizirali su sa Veronom 2:2, iako su trofejnu sezonu mogli da krunišu pobedom, dok je Milan pobedio Atlantu na gostovanju sa 3:1.

Fudbal 31.05.2015 | 15:20

Juve je već osvojio titulu, a zatim i Kup Italije, a u Veroni je bio u odličnoj poziciji da slavi pošto je dva minuta pre kraja vodio sa 2:1 i imao jedanaesterac koji Karlos Tevez nije pretvorio u pogodak, pa je stigla kazna u nadoknadi vremena.

"Stara dama" je povela tri minuta pre kraja prvog poluvremena golom Pereire, dok je Luka Toni odmah po početku drugog dela igre, u 48. minutu doneo izjednačenje. To nije trajalo dugo, jer je Fernando Ljorente iskoristio situaciju i ponovo doveo u vođstvo svoju ekipu.

Sigurnim koracima je Juve išao ka pobedi, a Verona se potrudila da mu olakša put nakon starta Rafe Markeza koji je skrivio penal, ali Tevez nije bio precizan. Nije strahovao gost za trijumf, sve dok Simone Pepe nije zaradio direktan crveni karton u drugom minutu nadoknade.

Onda je Verona izvršila poslednju ofanzivu i preko Huana Gomeza ipak osvojila bod za kraj stabilne sezone koju su završili, daleko iznad zone ispadanja, na 13. poziciji.

Milan je umalo završio sezonu onako kako je igrao cele sezone. Atlanta je u 21. minutu povela preko Baselija, ali je Pacini u 36. poravnao sa bele tačke, dok je dva minuta kasnije Bonaventura preokrenuo rezultat.

Isti igrač je deset minuta pre kraja susreta postigao još jedan gol i povisio na 3:1, a Milan je sezonu zavrio sa 35 bodova manje od prvoplasiranog tima, Juventusa.