Лудница у Румунији! Како је Стеауа дошла до титуле?!

Лудо, луђе, Румунија! Таргу промашио титулу са два метра у 88. минуту, прежаљени одлучили шампиона!!! Делиријум у тиму из Букурешта – Стеауа је и трећи пут узастопце првак Лиге 1, али тек после незаборавне завршнице првенства. Зато ће следеће сезоне за улазницу на утакмицу у Јашију његови навијачи морати да плате 200 евра?!

Фудбал 29.05.2015 | 16:40

Лудо, луђе од лудог Лудаје, градоначелника Лудограда!!! Такав је био фото финиш првенствене сезоне у Румунији у којем је Стеауа дошла до 26. титуле шампиона, иако на гостовању код Јашија није могла ни вола да убоде. Пехар јој је међутим уручио одавно прежаљени Оцелул, којем је била намењена улога топовског меса у сусрету са Таргу Мурешом. Међутим тим из Галација, првак из 2010. године, заиграо је као из времена када је у Лиги шампиона бранио част румунског фудбала и славио са 2:1 чиме су сахрањене наде Таргуа да ће моћи до сензационалног изненађења.

А имали су домаћи титулу у џепу. Габријел Мурешан је са пенала у 39. минуту донео Таргу Мурешу предност од 1:0. У Јашију у том тренутку 0:0. Такав резултат значио је селидбу пехара из Букурешта на основу бољег учинка Таргуа у сусретима са Стеауом. Очајнички је нападао бивши европски шампион. Као на траци су се ређале шансе пред голом Јашија. Није вредело. Као да је зачарана била мрежа домаћег тима. Шанса Адријана Попе из 12. минута најбољи је доказ.

Са друге стране, у Таргу Мурешу све је текло како треба. Док Оцелулу није прорадио инат. У 67. минуту 19-годишњи Александру Тудорие искрао се на супротној стативи и изједначио резултат. Домаћи у шоку, у Букурешту је изгледало као да је Стеауа попила неку чаробну пилулицу и наједном добила нову енергију за жестоку опсаду Јашијевог гола. Убрзо је и Таргу схватио да је предност прокоцкао, тргао се и тежиште игре пребацио испред Оцелуловог гола. Све је урадио како је требало. Стрпљиво притискао одбрану гостију, чекао шансу и коначно је дочекао у 88. минуту...

Клаудију Војкулета румунски фудбал вероватно ће памтити као највећег трагичара у историји Лиге 1. На два метра од гола (сцреенсхот смо "ударили" још пре но што је Војкулет захватио лопту) тукао је право у голмана Оцелула Габријела Абрахама (нажалост тај детаљ још није освануо на интернету).

Казна је морала да уследи, па је у четвртом минуту судијске надокнаде брзу контру гостију Елдер Таварес претворио у коначних 2:1 за Оцелул, који је раније ове сезоне савладао и Стеауу на страни. Опростиће им то у Букурешту. У Јашију је иначе у том тренутку утакмица била већ увелико завршена, јер је меч у Трансилванији каснио пошто је Оцелул имао само једно гарнитуру, наводно превише сличну домаћиновој. Преко телефона су играчи Стеауе на центру игралишта ослушкивали резултат јединог ривала. Када је два и по минута касније и стигла информација о Таваресовом голу табор гостију је експлодирао – Стеауа је трећи пут узастопце најбоља у Румунији.

У Трансилванији ће морати да се присете неких много познатијих "земљака". Дракуле рецимо. Овај пут им је недостајао тај убилачки инстинкт. И у Јашију су заплакали за пропуштеном шансом Таргуа. Или се бар тако да наслутили судећи по јавном наступу председника Флорина Прунее, који је после ремија са Стеауом у директном преносу жестоко испсовао Стеауу и најавио да ће следеће сезоне за њихове навијаче улазнице за утакмице у Јашију коштати по 200 евра?!