Ludnica u Rumuniji! Kako je Steaua došla do titule?!

Ludo, luđe, Rumunija! Targu promašio titulu sa dva metra u 88. minutu, prežaljeni odlučili šampiona!!! Delirijum u timu iz Bukurešta – Steaua je i treći put uzastopce prvak Lige 1, ali tek posle nezaboravne završnice prvenstva. Zato će sledeće sezone za ulaznicu na utakmicu u Jašiju njegovi navijači morati da plate 200 evra?!

Fudbal 29.05.2015 | 16:40

Ludo, luđe od ludog Ludaje, gradonačelnika Ludograda!!! Takav je bio foto finiš prvenstvene sezone u Rumuniji u kojem je Steaua došla do 26. titule šampiona, iako na gostovanju kod Jašija nije mogla ni vola da ubode. Pehar joj je međutim uručio odavno prežaljeni Ocelul, kojem je bila namenjena uloga topovskog mesa u susretu sa Targu Murešom. Međutim tim iz Galacija, prvak iz 2010. godine, zaigrao je kao iz vremena kada je u Ligi šampiona branio čast rumunskog fudbala i slavio sa 2:1 čime su sahranjene nade Targua da će moći do senzacionalnog iznenađenja.

A imali su domaći titulu u džepu. Gabrijel Murešan je sa penala u 39. minutu doneo Targu Murešu prednost od 1:0. U Jašiju u tom trenutku 0:0. Takav rezultat značio je selidbu pehara iz Bukurešta na osnovu boljeg učinka Targua u susretima sa Steauom. Očajnički je napadao bivši evropski šampion. Kao na traci su se ređale šanse pred golom Jašija. Nije vredelo. Kao da je začarana bila mreža domaćeg tima. Šansa Adrijana Pope iz 12. minuta najbolji je dokaz.

Sa druge strane, u Targu Murešu sve je teklo kako treba. Dok Ocelulu nije proradio inat. U 67. minutu 19-godišnji Aleksandru Tudorie iskrao se na suprotnoj stativi i izjednačio rezultat. Domaći u šoku, u Bukureštu je izgledalo kao da je Steaua popila neku čarobnu pilulicu i najednom dobila novu energiju za žestoku opsadu Jašijevog gola. Ubrzo je i Targu shvatio da je prednost prokockao, trgao se i težište igre prebacio ispred Ocelulovog gola. Sve je uradio kako je trebalo. Strpljivo pritiskao odbranu gostiju, čekao šansu i konačno je dočekao u 88. minutu...

Klaudiju Vojkuleta rumunski fudbal verovatno će pamtiti kao najvećeg tragičara u istoriji Lige 1. Na dva metra od gola (screenshot smo "udarili" još pre no što je Vojkulet zahvatio loptu) tukao je pravo u golmana Ocelula Gabrijela Abrahama (nažalost taj detalj još nije osvanuo na internetu).

Kazna je morala da usledi, pa je u četvrtom minutu sudijske nadoknade brzu kontru gostiju Elder Tavares pretvorio u konačnih 2:1 za Ocelul, koji je ranije ove sezone savladao i Steauu na strani. Oprostiće im to u Bukureštu. U Jašiju je inače u tom trenutku utakmica bila već uveliko završena, jer je meč u Transilvaniji kasnio pošto je Ocelul imao samo jedno garnituru, navodno previše sličnu domaćinovoj. Preko telefona su igrači Steaue na centru igrališta osluškivali rezultat jedinog rivala. Kada je dva i po minuta kasnije i stigla informacija o Tavaresovom golu tabor gostiju je eksplodirao – Steaua je treći put uzastopce najbolja u Rumuniji.

U Transilvaniji će morati da se prisete nekih mnogo poznatijih "zemljaka". Drakule recimo. Ovaj put im je nedostajao taj ubilački instinkt. I u Jašiju su zaplakali za propuštenom šansom Targua. Ili se bar tako da naslutili sudeći po javnom nastupu predsednika Florina Prunee, koji je posle remija sa Steauom u direktnom prenosu žestoko ispsovao Steauu i najavio da će sledeće sezone za njihove navijače ulaznice za utakmice u Jašiju koštati po 200 evra?!