ЈСЛ расплет: Извукли се Борац и Спартак, Напредак у баражу!

Партизан је шампион, Црвена звезда је завршила сезону без трофеја, Чукарички је израстао у озбиљан клуб и биће равноправан конкурент вечитима, а у последњем, 30. колу је Напредак поразом од Рада са 2:3 на свом терену отишао у бараж за опстанак. Партизан је ремизирао 3:3 на гостовању Борцу у Чачку, Спартак је савладао Чукарички са 1:0, док је Црвена звезда победила Младост са 3:1.

Фудбал 25.05.2015 | 13:40

Европске карте су још раније подељене, као и оне за Прву лигу у коју су испали Доњи Срем и крагујевачки Раднички, али је уочи последњег кола стрепело чак пет клубова.

На крају је то 14. место, на ком је био Спартак, заузео Напредак и у доигравању за опстанак у Суперлиги играће против Металца, трећепласираног тима из нижег ранга. Рад је славио у Крушевцу са 3:2 и тако растужио "чарапане".

Најтежи задатак на папиру имао је Борац, али је успео да освоји бод (3:3) на свом терену у дуелу са шампионом Партизаном. Угрожен је био и Вождовац, који је био у најбољој позицији и ремијем без голова на гостовању Радничком у Нишу осигурао је играње у елитном српском друштву и следеће сезоне.

На први гол се чекало до шестог минута и нажалост Крушевљана повео је Рад и то аутоголом Стојановића. "Грађевинари" су били безбрижни уочи последњег кола, али нису ни помишњали да играју смањеног гаса, већ су удвостручили предност преко Родића који је казнио лошу реакцију голмана Јанковића и домаће одбране у 27. минуту.

Успели су Крушевљани шест минута касније да преполове заостатак, пошто је Ндиаје главом затресао мрежу на идеалан центаршут Лемајића за 1:2. Ипак, гости из Београда нису имали милости, већ су након 10 минута игре у наставку опет стекли два гола предности, јер је Љујић повисио на 1:3.

Нису се "чарапани" предавали и у 61. минуту опет су смањили после добре акције Ндиајеа и Пауновића, који је главом послао лопту у мрежу за 2:3, што је било недовољно.

У бараж их је гурнуо и резултат из Суботице, где је Спартак славио минималан тријумф против Чукаричког голом Андреја Мркеле из 24. минута.

Фудбалери Јагодине ништа нису хтели да препусте случају, већ су са чак два поготка у деветом минуту, преко Мартиновића и Савковића повели са 2:0 против ОФК Београда.

Све дилеме око победника "ћурани" су решили већ у првом полувремену, јер се Савковић и други пут уписао у стрелце, док је Ђурић из пенала повисио на 4:0. У другом делу су "романтичари" једино ублажили пораз за коначних 5:3.

Јелен Суперлига, 30. коло:
Борац - Партизан 3:3 (1:2)
(Ожеговић 27, Зец 49, Мутавџић 57 - Лука 16, Маринковић 29, Грбић 79)
Црвена звезда - Младост 3:1 (2:1)
(Орландић 24,45+4, Стојановић 90+3 - Павлов 33)
Јагодина - ОФК Београд 5:3 (4:0)
(Мартиновић 9, Савковић 9, 23, Ђурић 28, Антонијевић 54 - Дуроњић 65, Зарубица 70, Матовић 86)
Напредак - Рад 2:3 (1:2)
(Ндиаје 33, Пауновић 61 - Стојановић 6 а.г, Родић 27, Љујић 55)
Нови Пазар - Доњи Срем 2:0 (1:0)
(Русмир 26)
Раднички Ниш - Вождовац 0:0
Спартак - Чукарички 1:0 (1:0)
(Мркела 24)
Војводина - Раднички Крагујевац 3:1 (1:0)
(Новаковић 35, Иванић 57, Стојановић 83 - Стевић 88)

16. Раднички Крагујевац 30 4 7 19 17:42 19

*Партизан је шампион и иде у Лигу шампиона, Звезда, Чукарички и Војводина у Лигу Европе
** Испали су Доњи Срем и Раднички Крагујевац, 14. Напредак ће у бараж за опстанак против Металца, трећепласираног тима из Прве лиге