JSL rasplet: Izvukli se Borac i Spartak, Napredak u baražu!

Partizan je šampion, Crvena zvezda je završila sezonu bez trofeja, Čukarički je izrastao u ozbiljan klub i biće ravnopravan konkurent večitima, a u poslednjem, 30. kolu je Napredak porazom od Rada sa 2:3 na svom terenu otišao u baraž za opstanak. Partizan je remizirao 3:3 na gostovanju Borcu u Čačku, Spartak je savladao Čukarički sa 1:0, dok je Crvena zvezda pobedila Mladost sa 3:1.

Fudbal 25.05.2015 | 13:40

Evropske karte su još ranije podeljene, kao i one za Prvu ligu u koju su ispali Donji Srem i kragujevački Radnički, ali je uoči poslednjeg kola strepelo čak pet klubova.

Na kraju je to 14. mesto, na kom je bio Spartak, zauzeo Napredak i u doigravanju za opstanak u Superligi igraće protiv Metalca, trećeplasiranog tima iz nižeg ranga. Rad je slavio u Kruševcu sa 3:2 i tako rastužio "čarapane".

Najteži zadatak na papiru imao je Borac, ali je uspeo da osvoji bod (3:3) na svom terenu u duelu sa šampionom Partizanom. Ugrožen je bio i Voždovac, koji je bio u najboljoj poziciji i remijem bez golova na gostovanju Radničkom u Nišu osigurao je igranje u elitnom srpskom društvu i sledeće sezone.

Na prvi gol se čekalo do šestog minuta i nažalost Kruševljana poveo je Rad i to autogolom Stojanovića. "Građevinari" su bili bezbrižni uoči poslednjeg kola, ali nisu ni pomišnjali da igraju smanjenog gasa, već su udvostručili prednost preko Rodića koji je kaznio lošu reakciju golmana Jankovića i domaće odbrane u 27. minutu.

Uspeli su Kruševljani šest minuta kasnije da prepolove zaostatak, pošto je Ndiaje glavom zatresao mrežu na idealan centaršut Lemajića za 1:2. Ipak, gosti iz Beograda nisu imali milosti, već su nakon 10 minuta igre u nastavku opet stekli dva gola prednosti, jer je Ljujić povisio na 1:3.

Nisu se "čarapani" predavali i u 61. minutu opet su smanjili posle dobre akcije Ndiajea i Paunovića, koji je glavom poslao loptu u mrežu za 2:3, što je bilo nedovoljno.

U baraž ih je gurnuo i rezultat iz Subotice, gde je Spartak slavio minimalan trijumf protiv Čukaričkog golom Andreja Mrkele iz 24. minuta.

Fudbaleri Jagodine ništa nisu hteli da prepuste slučaju, već su sa čak dva pogotka u devetom minutu, preko Martinovića i Savkovića poveli sa 2:0 protiv OFK Beograda.

Sve dileme oko pobednika "ćurani" su rešili već u prvom poluvremenu, jer se Savković i drugi put upisao u strelce, dok je Đurić iz penala povisio na 4:0. U drugom delu su "romantičari" jedino ublažili poraz za konačnih 5:3.