ИТА: Јуве славио титулу, Интер без Европе!

Фудбалери Јувентуса у 37. колу Серије А подигли су пехар који су већ раније освојили, а на свом стадиону крунисали су успех победом над Наполијем 3:1, док је Интер на гостовању поражен од Ђенове са 3:2.

Фудбал 24.05.2015 | 10:00

Јувентус је заслужено подигао још један пехар у Серији А, а тој манифестацији "морао" је да присуствује Наполи који је имао прилику да у неку руку поквари весеље у Торину - што није учинио. Домаћин је после велике битке славио, иако су се играчи Наполија користили јако прљавим потезима.

Изабраници Масимилијана Алегрија повели су у 13. минуту голом Переире, али су Наполитанци у 50. минуту имали прилику да са беле тачке дођу изједначења јер је Асамоа играо руком у казненом простору. Легендарни голман Ђиђи Буфон одбранио је ударац Лоренца Инсињеа, али се лопта одбила до Давида Лопеза који је погодио мрежу.

Не би Јувентус освојио титулу да није био толико упоран, а делић тога је показао у 77. минуту када је Алваро Мората проиграо Стефана Стурара који је послао лопту близу леве стативе и поново донео предност "старој дами".

Наполи је губио стрпљење, а врхунац се догодио у другом минуту надокнаде када је Бритос оправдано зарадио црвени картон због катастрофалног потеза, јер је ударио главом Морату у нос. Јуве је само минут касније потврдио своју победу из пенала преко Симонеа Пепеа и показао Наполију да ништа не може на силу.

Интер је поново поражен, али се чинило да ће однети сва три бода из Ђенове пошто је два пута водио, преко Икардија и Паласија, али су Паволети и Лестијен враћали "грифоне" у игру, док је Куцка минут пре краја сусрета постигао победоносни гол који је осиграо његовој екипи останак у евро зони и после 37. кола.