ITA: Juve slavio titulu, Inter bez Evrope!

Fudbaleri Juventusa u 37. kolu Serije A podigli su pehar koji su već ranije osvojili, a na svom stadionu krunisali su uspeh pobedom nad Napolijem 3:1, dok je Inter na gostovanju poražen od Đenove sa 3:2.

Fudbal 24.05.2015 | 10:00

Juventus je zasluženo podigao još jedan pehar u Seriji A, a toj manifestaciji "morao" je da prisustvuje Napoli koji je imao priliku da u neku ruku pokvari veselje u Torinu - što nije učinio. Domaćin je posle velike bitke slavio, iako su se igrači Napolija koristili jako prljavim potezima.

Izabranici Masimilijana Alegrija poveli su u 13. minutu golom Pereire, ali su Napolitanci u 50. minutu imali priliku da sa bele tačke dođu izjednačenja jer je Asamoa igrao rukom u kaznenom prostoru. Legendarni golman Điđi Bufon odbranio je udarac Lorenca Insinjea, ali se lopta odbila do Davida Lopeza koji je pogodio mrežu.

Ne bi Juventus osvojio titulu da nije bio toliko uporan, a delić toga je pokazao u 77. minutu kada je Alvaro Morata proigrao Stefana Sturara koji je poslao loptu blizu leve stative i ponovo doneo prednost "staroj dami".

Napoli je gubio strpljenje, a vrhunac se dogodio u drugom minutu nadoknade kada je Britos opravdano zaradio crveni karton zbog katastrofalnog poteza, jer je udario glavom Moratu u nos. Juve je samo minut kasnije potvrdio svoju pobedu iz penala preko Simonea Pepea i pokazao Napoliju da ništa ne može na silu.

Inter je ponovo poražen, ali se činilo da će odneti sva tri boda iz Đenove pošto je dva puta vodio, preko Ikardija i Palasija, ali su Pavoleti i Lestijen vraćali "grifone" u igru, dok je Kucka minut pre kraja susreta postigao pobedonosni gol koji je osigrao njegovoj ekipi ostanak u evro zoni i posle 37. kola.