Звезда доводи новог Бразилца - Оливеиру!

Бруно Оливеира де Матос могао би да постане 16. Бразилац који ће носити дрес Црвене звезде.

Фудбал 24.05.2015 | 19:40

Бруно Оливеира де Матос није се надавао голова ове сезоне у дресу Новог Пазара, у својој првој сезони ван отаџбине, али је сјајно одиграо две утакмице које се "највише важе".

Офанзивни везиста атипично снажне конституције, дао је гол Партизану у ремију 1:1 и фантастично отворио утакмицу против Црвене звезде завршену победом Пазара од 2:1, због чега се нашао на листи жеља црвено-белих.

МОНДО, из поузданих извора, сазнаје да ће Звезда покушати овог лета да доведе 182 центиметара високог Матоса, који је прошлог лета у 24. години стигао у Србију и потписао двогодишњи уговор са Пазаром.

У сезони на измаку, Матос је одиграо 21 утакмицу у Суперлиги, постигао три гола, а чак 11 пута је замењен. Колико би Звезда морала да издвоји новца за њега, питање је, јер му уговор истиче у јуну 2016. године. Дакле, бесплатан није, али ни обештећење не би требало да буде папрено, јер ће већ наредног јануара бити слободан у избору нове средине, а за годину дана и званично слободан играч.

Матос је, као што смо рекли, снажан, има снаге за 90 минута, уме с лоптом, али се представио и као неконзистентан играч због чега га је тренер Миодраг Косановић често мењао у периоду од 60. до 85. минута. Он је пропустио три прве утакмице у сезони, рачунајући и гостовање Новог Пазара у Београду, Црвеној звезди, а потом није играо само мечеве са Вождовцем (није био у саставу).

Рођен је 5. јуна 1990. године, базична позиција му је офанзивни везни, али може да игра и лево и десно, што су најбоље осетили бекови "вечитих", који су имали много проблема да га задрже.

Могуће је да га у Љутице Богдана виде као замену за Дарка Лазовића.

Уколико Матос, постаће 16. Бразилац у историји који је наступао за Црвену звезду и први од када је 2013. године отишао најутицајнији и најомиљенији од свих до сада – Каду Мендеш.