Zvezda dovodi novog Brazilca - Oliveiru!

Bruno Oliveira de Matos mogao bi da postane 16. Brazilac koji će nositi dres Crvene zvezde.

Fudbal 24.05.2015 | 19:40

Bruno Oliveira de Matos nije se nadavao golova ove sezone u dresu Novog Pazara, u svojoj prvoj sezoni van otadžbine, ali je sjajno odigrao dve utakmice koje se "najviše važe".

Ofanzivni vezista atipično snažne konstitucije, dao je gol Partizanu u remiju 1:1 i fantastično otvorio utakmicu protiv Crvene zvezde završenu pobedom Pazara od 2:1, zbog čega se našao na listi želja crveno-belih.

MONDO, iz pouzdanih izvora, saznaje da će Zvezda pokušati ovog leta da dovede 182 centimetara visokog Matosa, koji je prošlog leta u 24. godini stigao u Srbiju i potpisao dvogodišnji ugovor sa Pazarom.

U sezoni na izmaku, Matos je odigrao 21 utakmicu u Superligi, postigao tri gola, a čak 11 puta je zamenjen. Koliko bi Zvezda morala da izdvoji novca za njega, pitanje je, jer mu ugovor ističe u junu 2016. godine. Dakle, besplatan nije, ali ni obeštećenje ne bi trebalo da bude papreno, jer će već narednog januara biti slobodan u izboru nove sredine, a za godinu dana i zvanično slobodan igrač.

Matos je, kao što smo rekli, snažan, ima snage za 90 minuta, ume s loptom, ali se predstavio i kao nekonzistentan igrač zbog čega ga je trener Miodrag Kosanović često menjao u periodu od 60. do 85. minuta. On je propustio tri prve utakmice u sezoni, računajući i gostovanje Novog Pazara u Beogradu, Crvenoj zvezdi, a potom nije igrao samo mečeve sa Voždovcem (nije bio u sastavu).

Rođen je 5. juna 1990. godine, bazična pozicija mu je ofanzivni vezni, ali može da igra i levo i desno, što su najbolje osetili bekovi "večitih", koji su imali mnogo problema da ga zadrže.

Moguće je da ga u Ljutice Bogdana vide kao zamenu za Darka Lazovića.

Ukoliko Matos, postaće 16. Brazilac u istoriji koji je nastupao za Crvenu zvezdu i prvi od kada je 2013. godine otišao najuticajniji i najomiljeniji od svih do sada – Kadu Mendeš.