Јуве освојио Куп након 20 година!

Фудбалери Јувентуса освојили су Куп Италије пошто су на Олимпику победили Лацио после продужетака са 2:1.

Фудбал 21.05.2015 | 14:20

Црно-бели из Торина тако су освојили дуплу круну, а имаће прилику да освоје и триплу у финалу Лиге шампиона.

Занимљиво је да је Јувентусу ово тек 10. Куп у историји клуба, а први после 20 година. Тријумф ’Старој дами’ донео је Алесандро Матри у 97. минуту утакмице.

Претходно је виђена одлична утакмица. Лацио је био веома добар и повео је већ у четвртом минуту одличним голом Радуа после центаршута са десне стране. Ипак, Римљани нису дуго задржали вођство, пошто је само четири минута касније Ђорђо Кјелини маказицама после корнера изједначио на 1:1.

Деловало је да ће бити веома ефикасно финале у том тренутку, али у наставку регуларног тока није било голова. Одличну шансу имао је Филип Ђорђевић у 94. минуту, пошто је претходно заменио Клосеа у 83.

Српски нападач имао је још једну прилику да донесе предност Лацију у првом продужетку. Маестрално је шузтирао са 25 метара, лопта је погодила обе стативе и ипак није завршила у мрежи.

Само неколико минута касниеј Матри ја на другој страни казнио тај промашај и донео, испоставиће се, победоносни гол.

Душан Баста одиграо је свих 120 минута за Лацио.