Juve osvojio Kup nakon 20 godina!

Fudbaleri Juventusa osvojili su Kup Italije pošto su na Olimpiku pobedili Lacio posle produžetaka sa 2:1.

Fudbal 21.05.2015 | 14:20

Crno-beli iz Torina tako su osvojili duplu krunu, a imaće priliku da osvoje i triplu u finalu Lige šampiona.

Zanimljivo je da je Juventusu ovo tek 10. Kup u istoriji kluba, a prvi posle 20 godina. Trijumf ’Staroj dami’ doneo je Alesandro Matri u 97. minutu utakmice.

Prethodno je viđena odlična utakmica. Lacio je bio veoma dobar i poveo je već u četvrtom minutu odličnim golom Radua posle centaršuta sa desne strane. Ipak, Rimljani nisu dugo zadržali vođstvo, pošto je samo četiri minuta kasnije Đorđo Kjelini makazicama posle kornera izjednačio na 1:1.

Delovalo je da će biti veoma efikasno finale u tom trenutku, ali u nastavku regularnog toka nije bilo golova. Odličnu šansu imao je Filip Đorđević u 94. minutu, pošto je prethodno zamenio Klosea u 83.

Srpski napadač imao je još jednu priliku da donese prednost Laciju u prvom produžetku. Maestralno je šuztirao sa 25 metara, lopta je pogodila obe stative i ipak nije završila u mreži.

Samo nekoliko minuta kasniej Matri ja na drugoj strani kaznio taj promašaj i doneo, ispostaviće se, pobedonosni gol.

Dušan Basta odigrao je svih 120 minuta za Lacio.