Анализа: Фрка у Примери за опстанак! Борба за ЛШ до последњег даха

Четири тима пред понором у последњем колу! У најбољој позицији је Гранада, која има 34 бода, као и Депортиво, али бољи међусобни скор, док два бода мање имају Алмерија и Еибар. Атлетико још није сигуаран на трећем месту, баш као ни Валенсија на четвртом, своју шансу чека Севиља.

Фудбал 20.05.2015 | 00:00

Незапамћена стрепња за голи живот у шпанској Примери. У последњем колу, које је заказано за наредну суботу од 18.30, за два преостала места бориће се чак четири екипе - Депортиво, Гранада, Алмерија и Еибар.

У најбољој позицији је Гранада, која има 34 бода, као и Депортиво, али бољи међусобни скор, док два бода мање имају Алмерија и Еибар.

Гранада је на Аноети убедљиво савладала спокојни Реал Сосиједад, па ће у последњем колу против Атлетико Мадрида одлучивати о својој судбини. Гранада је читав посао решила у последњих 15 минута меча, када је головима Ел Арабија, Ибањеза и Рочине дошла до три велика бода.

Депортиво је на Риазору надиграо Леванте резултатом 2:0, па се нада да Барселона неће имати превилики резултатски мотив на свом терену у последњем колу, пошто је већ обезбедила шампионски трофеј. Екипа из Ла Коруње на време је начела ривала, повела голом Алберта Лопоа у 20. минуту, а сваку дилему по питању победника разрешио је Хуанфран десет минута пре краја меча.

Еибар је освојио бод наде на гостовању Хетафеу, захваљујући поготку Борхе Фернандеза у 36. минуту, док Алмерија није имала среће на стадиону Рамон Санчез Писхуан, иако је водила 35 минута.

У тим тренуцима Бифума је следио срца навијача Севиље, који су још пре меча уписали три бода у борби за пласман у Лигу шампиона. Стрепња на Писхуану трајала је до 65. минута, када је Ибора донео изјендачење екипи Унаја Емерија, а само шест минута и потпуни преокрет. Гости нису издржали у 75. минуту резервиста Трихуљо зарадио је црвени картон и оставио свој тим на цедилу у завршници меча.

Севиља је овим бодовима искористила кикс Валенсије против Селте на Местаљи (1:1) и пришла Слепим мишевима на само бод заостатка. Планове домаћину у овом мечу пореметио је Пабло Ернандез већ у осмом минуту, након чега је уследила општа јурњава на терену и коначно погодак Николаса Отамендија у 71. минуту, који је оставио Валенсију на четвртом месту.

Сада је ситуација за места у Лиги шампиона потпуно компликована. Атлетико има три бода више од Валенсије, али и лошији међусобни скор, а потом следи Севиља са бодом мање од Слепих мишева и бољим међусобним учинком.

У последњем колу Мадриђани иду на ноге Гранади, којој гори под ногама, а Валенсија Алмерији, која је у сличној ситуацији. Севиља би требала да има најмањих проблема у Малаги, која је потпуно сигурна на осмој позицији, али ћемо све видети у последњем колу.