Analiza: Frka u Primeri za opstanak! Borba za LŠ do poslednjeg daha

Četiri tima pred ponorom u poslednjem kolu! U najboljoj poziciji je Granada, koja ima 34 boda, kao i Deportivo, ali bolji međusobni skor, dok dva boda manje imaju Almerija i Eibar. Atletiko još nije siguaran na trećem mestu, baš kao ni Valensija na četvrtom, svoju šansu čeka Sevilja.

Fudbal 20.05.2015 | 00:00

Nezapamćena strepnja za goli život u španskoj Primeri. U poslednjem kolu, koje je zakazano za narednu subotu od 18.30, za dva preostala mesta boriće se čak četiri ekipe - Deportivo, Granada, Almerija i Eibar.

U najboljoj poziciji je Granada, koja ima 34 boda, kao i Deportivo, ali bolji međusobni skor, dok dva boda manje imaju Almerija i Eibar.

Granada je na Anoeti ubedljivo savladala spokojni Real Sosijedad, pa će u poslednjem kolu protiv Atletiko Madrida odlučivati o svojoj sudbini. Granada je čitav posao rešila u poslednjih 15 minuta meča, kada je golovima El Arabija, Ibanjeza i Ročine došla do tri velika boda.

Deportivo je na Riazoru nadigrao Levante rezultatom 2:0, pa se nada da Barselona neće imati previliki rezultatski motiv na svom terenu u poslednjem kolu, pošto je već obezbedila šampionski trofej. Ekipa iz La Korunje na vreme je načela rivala, povela golom Alberta Lopoa u 20. minutu, a svaku dilemu po pitanju pobednika razrešio je Huanfran deset minuta pre kraja meča.

Eibar je osvojio bod nade na gostovanju Hetafeu, zahvaljujući pogotku Borhe Fernandeza u 36. minutu, dok Almerija nije imala sreće na stadionu Ramon Sančez Pishuan, iako je vodila 35 minuta.

U tim trenucima Bifuma je sledio srca navijača Sevilje, koji su još pre meča upisali tri boda u borbi za plasman u Ligu šampiona. Strepnja na Pishuanu trajala je do 65. minuta, kada je Ibora doneo izjendačenje ekipi Unaja Emerija, a samo šest minuta i potpuni preokret. Gosti nisu izdržali u 75. minutu rezervista Trihuljo zaradio je crveni karton i ostavio svoj tim na cedilu u završnici meča.

Sevilja je ovim bodovima iskoristila kiks Valensije protiv Selte na Mestalji (1:1) i prišla Slepim miševima na samo bod zaostatka. Planove domaćinu u ovom meču poremetio je Pablo Ernandez već u osmom minutu, nakon čega je usledila opšta jurnjava na terenu i konačno pogodak Nikolasa Otamendija u 71. minutu, koji je ostavio Valensiju na četvrtom mestu.

Sada je situacija za mesta u Ligi šampiona potpuno komplikovana. Atletiko ima tri boda više od Valensije, ali i lošiji međusobni skor, a potom sledi Sevilja sa bodom manje od Slepih miševa i boljim međusobnim učinkom.

U poslednjem kolu Madriđani idu na noge Granadi, kojoj gori pod nogama, a Valensija Almeriji, koja je u sličnoj situaciji. Sevilja bi trebala da ima najmanjih problema u Malagi, koja je potpuno sigurna na osmoj poziciji, ali ćemo sve videti u poslednjem kolu.