ИТА: Рома чека Лацио испред њега!

Фудбалери Роме задржали су другу позицију у Серији А која води директно у Лигу шампиона.

Фудбал 18.05.2015 | 14:40

Римљани су два кола пре краја првенства савладали Удинезе 2:1 и задржали бод предности исрпед градског ривала Лација.

Директно путника у Лигу шампиона вероватно ће решити следеће коло, јер је на програму велики римски дерби, а номинални домаћин на Олимпику је Лацио.

"Зебре" су повеле на Олимпику голом Перице у 19. минуту, да би у последњем минуту полувремена изједначио Нијанголан. Тријумф Роми 25 минута пре краја доноси Василис Торосидис.

Двоструки асистент за Рому био је капитен Франческо Тоти, док је Адем Љајић играо у последњих пет минута уместо Миралема Пјанића.

Ако римски дерби не реши питање другог места, Рома у последњем колу дочекује Палермо, док Лацио гостује Наполију, који има меч мање па је и даље у игри за Лигу шампиона.