ITA: Roma čeka Lacio ispred njega!

Fudbaleri Rome zadržali su drugu poziciju u Seriji A koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Fudbal 18.05.2015 | 14:40

Rimljani su dva kola pre kraja prvenstva savladali Udineze 2:1 i zadržali bod prednosti isrped gradskog rivala Lacija.

Direktno putnika u Ligu šampiona verovatno će rešiti sledeće kolo, jer je na programu veliki rimski derbi, a nominalni domaćin na Olimpiku je Lacio.

"Zebre" su povele na Olimpiku golom Perice u 19. minutu, da bi u poslednjem minutu poluvremena izjednačio Nijangolan. Trijumf Romi 25 minuta pre kraja donosi Vasilis Torosidis.

Dvostruki asistent za Romu bio je kapiten Frančesko Toti, dok je Adem Ljajić igrao u poslednjih pet minuta umesto Miralema Pjanića.

Ako rimski derbi ne reši pitanje drugog mesta, Roma u poslednjem kolu dočekuje Palermo, dok Lacio gostuje Napoliju, koji ima meč manje pa je i dalje u igri za Ligu šampiona.