Цвајта: Инголштат у БЛ, коначна одлука у посљедњем колу!

Невиђен расплет у Цвајти! Инголштат уз непостојећи пенал до Бундеслиге, Нирнберг покраден у Минхену! Седам утакмица одлучује у последњем колу?! О месту у баражу највероватније ће одлучити гол-разлика.

Фудбал 17.05.2015 | 19:00

Лига друга, али узбуђења врхунска! Бољу и већу драму тешко је и замислити од ове коју имамо Цвајти! После мечева 33. кола јасно је да имамо новог бундеслигаша - то је Инголштат, као и да се Ален сели у нижи ранг, а о свему осталом - још једно место у елити, ко ће у бараж, а ко још у трећу лигу - биће одлучено у последњих 90 минута ове фантастичне сезоне. Од девет утакмица последњег кола чак седам ће бити одлучујуће!

Оно што су у Инголштату обећали, то су и остварили. Аудијев клуб није успео баш на десетогодишњицу постојања (2014) да се пласира у елиту, али јесте већ наредне године. Додуше, на овај резултат тима из Баварске сенку је мало бацио данашњи непостојећи пенал (ваздушни дуел у шеснаестерцу на десетак метара од гола искоса) који је досуђен у њихову корист, а све при резултату 1:0 за Лајпциг. Играо се 45. минут када је Леки са беле тачке изједначио. У наставку сусрета домаћин је био бољи од слабо мотивисаних гостију (рано изгубили све шансе да се нађу у елити) и успео да преокрене резултат за велико славље у читавом граду. Инголштат сада има 63 бода и недостижан је за све пратиоце.

Након 33. кола јасно је и да ће Ален у трећу лигу. После пораза код куће од Хајденхајма овај тим остао је коти 31, а то значи да никога не може да престигне у последњој рунди.

Кајзерслаутерн, Дармштат и Карлсруе претенденти су на то још једно место које води директно у Бундеслигу. Кајзер је одиграо само 0:0 у Ауеу, Дармштат је пао на гостовању Гројтеру, а само је Карлсруе у овом колу остварио тријумф и то на врућем терену у Брауншвајгу - 2:0. Сада је ситуација у врху веома комплексна. Другопласирани Дармштат (56 бодова) и даље је на пол позицији, пошто би га тријумф у последњем колу над Санкт Паулијем сигурно одвео у директно у виши ранг. Кајзер и Карлсруе (по 55 бодова) вероватно ће одлучивати о месту које води у бараж. У том дуелу екипа Маркуса Каучинског у великој је предности, пошто за четири има бољу гол разлику, а то ће бити јако тешко надокнадити у последњој рунди, поготово што Ђаволи дочекују новог првака - Инголштат.

Супер занимљиво, али поново не баш регуларно било је и у Минхену где је близу 70.000 навијача дошло да подржи свој тим у грчевитој борби за опстанак. Нирнберг је повео, Лавови изједначили преко Валорија на време (57. минут), а онда голом Адлунга из пенала успели и да преокрену за праву експлозију одушевљења на Алијанц арени. Играо се 72. минут. Тај, наблаже речено спорни моменат, догодио се у 86. минуту, када је Нирнберг после брзе контер успео да изједначи преко Холанђанина Бултхуиса. Стадион је утихнуо, навијачи покрили лица и већ почели да мисле на најгоре, међутим, после два минута арбитар Дрес одлучио је да поништи погодак?! Ником живом на стадиону није било јасно због чега, али гол је поништен! Гости су се наравно бунили, но осим жутих картона нису успели да добију ништа...

Лавови су испливали из зоне испадања захваљујући овој победи, имају 36 бодова, колико и ФСВ Франкфурт на 16. позицији која води у бараж (Ауе је претпоследњи са 35), а у последњем колу иду на ноге Карлсруеу где им само тријумф гарантује останак у Цвајти.

Санкт Паули је одрадио велики посао славивши против Бохума убедљиво са 5:1, али далеко од тога да је пребринуо све бриге. Гости су на препуном Милернтору повели већ у петом минуту преко Грегориша, но Гусари се нису предавали и још до полувремена успели су да преокрену резултат. Ленарт Ти постигао је сјајан гол полувојем са десетак метара за 1:1, да би потом Халстенберг у 45. минуту погодио за 2:1.

У наставку сусрета домаћи фудбалери били су много бољи и са два експресна гола (49. и 52. минут) решавају питање победника. Без обзира на овај тријумф Гусаре кључна битка очекује у последњем колу, када гостују Дармштату. Домаћину ће у том сусрету бити потребна три бода јер се бори за Бундеслигу, а гостима ни реми неће гарантовати опстанак.

За разлику од Паулија, ФСВ Франкфурт није искористио предност домаћег терена у сусрету са незаинтересованим Унион Берлином (1:3), тако да ће у последњој рунди морати да јури победу у Дизелдорфу. Неће свеједно бити ни Сандхаузену, који ће услед пораза од Дизелдорфа морати да избори барем нерешено идуће недеље у Бохуму.

Злата вредних бодова докопао се Гројтер Фирт, победивши Дармштат (1:0) голом Стипермана у 61. минуту, али попут Санкт Паулија и Минхена 1860 дрхтаће све до последњег звиждука у последњем колу јер иде на ноге Лајпцигу.

14. СТ.ПАУЛИ 33 10 7 16 40 50 37
15. МИНХЕН 1860 33 9 9 15 41 49 36