Cvajta: Ingolštat u BL, konačna odluka u posljednjem kolu!

Neviđen rasplet u Cvajti! Ingolštat uz nepostojeći penal do Bundeslige, Nirnberg pokraden u Minhenu! Sedam utakmica odlučuje u poslednjem kolu?! O mestu u baražu najverovatnije će odlučiti gol-razlika.

Fudbal 17.05.2015 | 19:00

Liga druga, ali uzbuđenja vrhunska! Bolju i veću dramu teško je i zamisliti od ove koju imamo Cvajti! Posle mečeva 33. kola jasno je da imamo novog bundesligaša - to je Ingolštat, kao i da se Alen seli u niži rang, a o svemu ostalom - još jedno mesto u eliti, ko će u baraž, a ko još u treću ligu - biće odlučeno u poslednjih 90 minuta ove fantastične sezone. Od devet utakmica poslednjeg kola čak sedam će biti odlučujuće!

Ono što su u Ingolštatu obećali, to su i ostvarili. Audijev klub nije uspeo baš na desetogodišnjicu postojanja (2014) da se plasira u elitu, ali jeste već naredne godine. Doduše, na ovaj rezultat tima iz Bavarske senku je malo bacio današnji nepostojeći penal (vazdušni duel u šesnaestercu na desetak metara od gola iskosa) koji je dosuđen u njihovu korist, a sve pri rezultatu 1:0 za Lajpcig. Igrao se 45. minut kada je Leki sa bele tačke izjednačio. U nastavku susreta domaćin je bio bolji od slabo motivisanih gostiju (rano izgubili sve šanse da se nađu u eliti) i uspeo da preokrene rezultat za veliko slavlje u čitavom gradu. Ingolštat sada ima 63 boda i nedostižan je za sve pratioce.

Nakon 33. kola jasno je i da će Alen u treću ligu. Posle poraza kod kuće od Hajdenhajma ovaj tim ostao je koti 31, a to znači da nikoga ne može da prestigne u poslednjoj rundi.

Kajzerslautern, Darmštat i Karlsrue pretendenti su na to još jedno mesto koje vodi direktno u Bundesligu. Kajzer je odigrao samo 0:0 u Aueu, Darmštat je pao na gostovanju Grojteru, a samo je Karlsrue u ovom kolu ostvario trijumf i to na vrućem terenu u Braunšvajgu - 2:0. Sada je situacija u vrhu veoma kompleksna. Drugoplasirani Darmštat (56 bodova) i dalje je na pol poziciji, pošto bi ga trijumf u poslednjem kolu nad Sankt Paulijem sigurno odveo u direktno u viši rang. Kajzer i Karlsrue (po 55 bodova) verovatno će odlučivati o mestu koje vodi u baraž. U tom duelu ekipa Markusa Kaučinskog u velikoj je prednosti, pošto za četiri ima bolju gol razliku, a to će biti jako teško nadoknaditi u poslednjoj rundi, pogotovo što Đavoli dočekuju novog prvaka - Ingolštat.

Super zanimljivo, ali ponovo ne baš regularno bilo je i u Minhenu gde je blizu 70.000 navijača došlo da podrži svoj tim u grčevitoj borbi za opstanak. Nirnberg je poveo, Lavovi izjednačili preko Valorija na vreme (57. minut), a onda golom Adlunga iz penala uspeli i da preokrenu za pravu eksploziju oduševljenja na Alijanc areni. Igrao se 72. minut. Taj, nablaže rečeno sporni momenat, dogodio se u 86. minutu, kada je Nirnberg posle brze konter uspeo da izjednači preko Holanđanina Bulthuisa. Stadion je utihnuo, navijači pokrili lica i već počeli da misle na najgore, međutim, posle dva minuta arbitar Dres odlučio je da poništi pogodak?! Nikom živom na stadionu nije bilo jasno zbog čega, ali gol je poništen! Gosti su se naravno bunili, no osim žutih kartona nisu uspeli da dobiju ništa...

Lavovi su isplivali iz zone ispadanja zahvaljujući ovoj pobedi, imaju 36 bodova, koliko i FSV Frankfurt na 16. poziciji koja vodi u baraž (Aue je pretposlednji sa 35), a u poslednjem kolu idu na noge Karlsrueu gde im samo trijumf garantuje ostanak u Cvajti.

Sankt Pauli je odradio veliki posao slavivši protiv Bohuma ubedljivo sa 5:1, ali daleko od toga da je prebrinuo sve brige. Gosti su na prepunom Milerntoru poveli već u petom minutu preko Gregoriša, no Gusari se nisu predavali i još do poluvremena uspeli su da preokrenu rezultat. Lenart Ti postigao je sjajan gol poluvojem sa desetak metara za 1:1, da bi potom Halstenberg u 45. minutu pogodio za 2:1.

U nastavku susreta domaći fudbaleri bili su mnogo bolji i sa dva ekspresna gola (49. i 52. minut) rešavaju pitanje pobednika. Bez obzira na ovaj trijumf Gusare ključna bitka očekuje u poslednjem kolu, kada gostuju Darmštatu. Domaćinu će u tom susretu biti potrebna tri boda jer se bori za Bundesligu, a gostima ni remi neće garantovati opstanak.

Za razliku od Paulija, FSV Frankfurt nije iskoristio prednost domaćeg terena u susretu sa nezainteresovanim Union Berlinom (1:3), tako da će u poslednjoj rundi morati da juri pobedu u Dizeldorfu. Neće svejedno biti ni Sandhauzenu, koji će usled poraza od Dizeldorfa morati da izbori barem nerešeno iduće nedelje u Bohumu.

Zlata vrednih bodova dokopao se Grojter Firt, pobedivši Darmštat (1:0) golom Stipermana u 61. minutu, ali poput Sankt Paulija i Minhena 1860 drhtaće sve do poslednjeg zvižduka u poslednjem kolu jer ide na noge Lajpcigu.

14. ST.PAULI 33 10 7 16 40 50 37
15. MINHEN 1860 33 9 9 15 41 49 36