ПЛ: Сити славио у Свонсију за ЛШ!

Фудбалери Манчестер Ситија савладали су Свонси у гостима са 4:2 (2:1) у 37. колу Премијер лиге и обезбедили директан пласман у Лигу шампиона.

Фудбал 17.05.2015 | 17:00

Сити се учврстио се на другој позицији јер сада има шест бодова више од Арсенала који има две утакмице мање.

Управо ће се Арсенал са Манчестер Јунајтедом борити за још једно преостало место које директно води у најелитније европско клупско такмичење.

Свонси је прекинуо низ од три узастопне победе и налази се на осмом месту са 56 бодова. Сити је испустио два гола предности које су му донели Туре и Милнер, а домаћи су изједначили преко Сигурдсона и Гомиса. Предност свом тиму вратио је Туре, а коначан резултат поставио је Бони.

Гостујући фудбалери повели су у 21. минуту. Агуеро је водио напад по десној страни, додао је Силви који је стајао око казненог простора, Шпанац је лопту проследио Туреу, а он је из места шаље у мрежу. Петнаест минута касније предност је дуплирана. После корнера Свонсија, Сити је кренуо у контранапад, Агуеро је добио сјајну дугу лопту, кренуо је по левој страни, лепо додао ка Милнеру који је после соло-продора савладао голмана Свонсија.

Домаћи фудбалери смањују резултат у финишу провг полувремена преко Сигурдсона. На 2:2 изједначио је Гомис у 64. минуту, после лепог додавања Ричардса. Предност својој екипи враћа Туре. После додавања Фернандиња створио је себи простор за шут и ударцем по земљи са 16 метара савладао голмана. Тачку на меч ставио је Бони у судијској надокнади када је савладао Фабијанског, али се није радовао с обзиром да је дао гол бившем клубу.

Заслужан за победу Ситија био је и Харт који је имао неколико сјајних одбрана. Српски репрезентативац Александар Коларов одиграо је цео меч за Сити.