PL: Siti slavio u Svonsiju za LŠ!

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Svonsi u gostima sa 4:2 (2:1) u 37. kolu Premijer lige i obezbedili direktan plasman u Ligu šampiona.

Fudbal 17.05.2015 | 17:00

Siti se učvrstio se na drugoj poziciji jer sada ima šest bodova više od Arsenala koji ima dve utakmice manje.

Upravo će se Arsenal sa Mančester Junajtedom boriti za još jedno preostalo mesto koje direktno vodi u najelitnije evropsko klupsko takmičenje.

Svonsi je prekinuo niz od tri uzastopne pobede i nalazi se na osmom mestu sa 56 bodova. Siti je ispustio dva gola prednosti koje su mu doneli Ture i Milner, a domaći su izjednačili preko Sigurdsona i Gomisa. Prednost svom timu vratio je Ture, a konačan rezultat postavio je Boni.

Gostujući fudbaleri poveli su u 21. minutu. Aguero je vodio napad po desnoj strani, dodao je Silvi koji je stajao oko kaznenog prostora, Španac je loptu prosledio Tureu, a on je iz mesta šalje u mrežu. Petnaest minuta kasnije prednost je duplirana. Posle kornera Svonsija, Siti je krenuo u kontranapad, Aguero je dobio sjajnu dugu loptu, krenuo je po levoj strani, lepo dodao ka Milneru koji je posle solo-prodora savladao golmana Svonsija.

Domaći fudbaleri smanjuju rezultat u finišu provg poluvremena preko Sigurdsona. Na 2:2 izjednačio je Gomis u 64. minutu, posle lepog dodavanja Ričardsa. Prednost svojoj ekipi vraća Ture. Posle dodavanja Fernandinja stvorio je sebi prostor za šut i udarcem po zemlji sa 16 metara savladao golmana. Tačku na meč stavio je Boni u sudijskoj nadoknadi kada je savladao Fabijanskog, ali se nije radovao s obzirom da je dao gol bivšem klubu.

Zaslužan za pobedu Sitija bio je i Hart koji je imao nekoliko sjajnih odbrana. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti.