Чемпионшип: Мидлзбро први до финала плеј-офа на Вемблију!

Фудбалери Мидлсброа стигли су на корак до пласмана у Премијер лигу, пошто су обезбедили финале Плеј-офа Чемпионшипа.

Фудбал 16.05.2015 | 12:20

Мидлсбро је после тријумфа од 2:1 у гостима, и на свом ’Риверсајд стадиону’ савладао Брентфорд са 3:0 и сада му преостаје само 90 минута до промоције у елиту.

Изабраници Аитора Каранке ће 25. маја на ’Вемблију’, у утакмици вредној више од 90 милиона фунти играти против бољег из двомеча Норич Сити – Ипсвич Таун.

Први меч у Норичу завршен је нерешено 1:1.

У Мидлсброу је домаћи тим повео већ у 23. минуту када је Ли Томлин искористио асистенцију Алберта Адомаа за 1:0. Кике је на старту другог полувремена дуплирао предност, да би коначан резултат поставио Адома у 78. минуту.

Боро ће у суботу сазнати противника у финалу, пошто Норич и Ипсвич играју реванш од 13.45 на ’Кероу роуду’.