Čempionšip: Midlzbro prvi do finala plej-ofa na Vembliju!

Fudbaleri Midlsbroa stigli su na korak do plasmana u Premijer ligu, pošto su obezbedili finale Plej-ofa Čempionšipa.

Fudbal 16.05.2015 | 12:20

Midlsbro je posle trijumfa od 2:1 u gostima, i na svom ’Riversajd stadionu’ savladao Brentford sa 3:0 i sada mu preostaje samo 90 minuta do promocije u elitu.

Izabranici Aitora Karanke će 25. maja na ’Vembliju’, u utakmici vrednoj više od 90 miliona funti igrati protiv boljeg iz dvomeča Norič Siti – Ipsvič Taun.

Prvi meč u Noriču završen je nerešeno 1:1.

U Midlsbrou je domaći tim poveo već u 23. minutu kada je Li Tomlin iskoristio asistenciju Alberta Adomaa za 1:0. Kike je na startu drugog poluvremena duplirao prednost, da bi konačan rezultat postavio Adoma u 78. minutu.

Boro će u subotu saznati protivnika u finalu, pošto Norič i Ipsvič igraju revanš od 13.45 na ’Kerou roudu’.