ТУР: Фенера ће кикс са задњим на табели коштати титуле!

Ни фењераша не могу да победе: Фенеров кикс који ће га можда коштати и Лиге шампиона! Жуто-црни били ближи поразу него победи.

Фудбал 13.05.2015 | 21:40

Какав очај за све навијаче на Сукру Сарачоглу! Фенербахче је одиграо само 1:1 са последњепласираном екипом Ерџијеспора и тако направио велики кикс у борби за друго место које води директно у Лигу шампиона следеће сезоне.

Није могло боље да почне по домаћина! Када играте против фењераша најважније је „отворити“ их, а Фенер је то учинио већ у другом минуту. Након центаршута из корнера најбоље се снашао Егемен Коркмаз и тако олакшао навијачима. Међутим, веч у шестом минуту Камерунац Жак Зуа је донео изједначење. И тако је, веровали или не, остало до краја!

Нападао је Фенрбахче, јурио гол, стварао прилике. Међутим, у тој јурњави су оставили „промају“ у својој одбрани и то је могло скупо да их кошта. Имали су гости прилике и да поведу. У једној ситуацији Волкан Демирел је изашао превише,а то замало да га кошта примљеног гола, пречка је била на његовој страни.

Реакција ове навијачице Фенербахчеа најбоље огвори о томе какво је расположење владало у Истанбулу ове вечери. У четвртак ће вероватно бити слично када буду пратили меч Акисара и Бешикташа.

Са друге стране Ризе је стигао до три невероватна бода која ће им држати главу изнад воде. Они су савладали Гацијантеп у гостима са 2:1 и начинили велики корак ка опстанку. Победоносни гол постигао је репрезентативац Северне Ирске Кајл Лаферти у 79. минуту