TUR: Fenera će kiks sa zadnjim na tabeli koštati titule!

Ni fenjeraša ne mogu da pobede: Fenerov kiks koji će ga možda koštati i Lige šampiona! Žuto-crni bili bliži porazu nego pobedi.

Fudbal 13.05.2015 | 21:40

Kakav očaj za sve navijače na Sukru Saračoglu! Fenerbahče je odigrao samo 1:1 sa poslednjeplasiranom ekipom Erdžijespora i tako napravio veliki kiks u borbi za drugo mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona sledeće sezone.

Nije moglo bolje da počne po domaćina! Kada igrate protiv fenjeraša najvažnije je „otvoriti“ ih, a Fener je to učinio već u drugom minutu. Nakon centaršuta iz kornera najbolje se snašao Egemen Korkmaz i tako olakšao navijačima. Međutim, več u šestom minutu Kamerunac Žak Zua je doneo izjednačenje. I tako je, verovali ili ne, ostalo do kraja!

Napadao je Fenrbahče, jurio gol, stvarao prilike. Međutim, u toj jurnjavi su ostavili „promaju“ u svojoj odbrani i to je moglo skupo da ih košta. Imali su gosti prilike i da povedu. U jednoj situaciji Volkan Demirel je izašao previše,a to zamalo da ga košta primljenog gola, prečka je bila na njegovoj strani.

Reakcija ove navijačice Fenerbahčea najbolje ogvori o tome kakvo je raspoloženje vladalo u Istanbulu ove večeri. U četvrtak će verovatno biti slično kada budu pratili meč Akisara i Bešiktaša.

Sa druge strane Rize je stigao do tri neverovatna boda koja će im držati glavu iznad vode. Oni su savladali Gacijantep u gostima sa 2:1 i načinili veliki korak ka opstanku. Pobedonosni gol postigao je reprezentativac Severne Irske Kajl Laferti u 79. minutu