ХОЛ: Витесе ''полупао'' Тигањ и Фајенорд!

Једноставно речено, Витесе је “одучио“ некадашњег првака Европе од фудбала и то на његовом терену, стадиону којем навијачи тепају Тигањ. То је била тек трећа победа Витесеа у Ротердаму у последње 23 године.

Фудбал 12.05.2015 | 12:20

Фудбалери Витесеа направили су највеће изненађење у 33. колу холандске Ередивизије, а цех је платио славни Фајенорд који је на свом терену изгубио са 4:1 и доживео најтежи пораз у сезони. И не само то, Фајенорд је довео у питање треће место које води у квалификације за Лигу Европе следеће сезоне.

Народски речено, Витесе је “одучио“ некадашњег првака Европе од фудбала и то на његовом терену, стадиону којем навијачи тепају Тигањ. То је била тек трећа победа Витесеа у Ротердаму у последње 23 године.

Дуго су навијачи тима из Арнема чекали да се њихови љубимци врате из највеће холандске луке са три бода, али се чекање исплатило јер је тријумф дошао у великом стилу.

Ово је први пут у историји Витесеа да је на стадиону Фајенорда успео четири пута да затресе мрежу домаћина, а могло је можда да буде и више да су гости били мало прибранији.

Валери Казаишвили је у 12. минуту довео Витесе у вођство и најавио успех момака из Арнема. Када је у 31. минуту Јан Ари ван дер Хејден искористио грешку одбране Фајенорда било је јасно да домаћину неће бити спаса.

Јенс Торнстра је само на кратко вратио наду клубу из Ротердаму, а потпуно су је угасили Рохди Ахтенех и ове сезоне одлични Закарија Лабијад.

У последњем колу Фајенорд гостује незгодном Цволеу, а Витесе дочекује Утрехт и јасно је да ће бити напето, а у игри за Лигу Европе, без мучења у баражу, биће АЗ Алкмар који гостује Ексцелзиору.