HOL: Vitese ''polupao'' Tiganj i Fajenord!

Jednostavno rečeno, Vitese je “odučio“ nekadašnjeg prvaka Evrope od fudbala i to na njegovom terenu, stadionu kojem navijači tepaju Tiganj. To je bila tek treća pobeda Vitesea u Roterdamu u poslednje 23 godine.

Fudbal 12.05.2015 | 12:20

Fudbaleri Vitesea napravili su najveće iznenađenje u 33. kolu holandske Eredivizije, a ceh je platio slavni Fajenord koji je na svom terenu izgubio sa 4:1 i doživeo najteži poraz u sezoni. I ne samo to, Fajenord je doveo u pitanje treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope sledeće sezone.

Narodski rečeno, Vitese je “odučio“ nekadašnjeg prvaka Evrope od fudbala i to na njegovom terenu, stadionu kojem navijači tepaju Tiganj. To je bila tek treća pobeda Vitesea u Roterdamu u poslednje 23 godine.

Dugo su navijači tima iz Arnema čekali da se njihovi ljubimci vrate iz najveće holandske luke sa tri boda, ali se čekanje isplatilo jer je trijumf došao u velikom stilu.

Ovo je prvi put u istoriji Vitesea da je na stadionu Fajenorda uspeo četiri puta da zatrese mrežu domaćina, a moglo je možda da bude i više da su gosti bili malo pribraniji.

Valeri Kazaišvili je u 12. minutu doveo Vitese u vođstvo i najavio uspeh momaka iz Arnema. Kada je u 31. minutu Jan Ari van der Hejden iskoristio grešku odbrane Fajenorda bilo je jasno da domaćinu neće biti spasa.

Jens Tornstra je samo na kratko vratio nadu klubu iz Roterdamu, a potpuno su je ugasili Rohdi Ahteneh i ove sezone odlični Zakarija Labijad.

U poslednjem kolu Fajenord gostuje nezgodnom Cvoleu, a Vitese dočekuje Utreht i jasno je da će biti napeto, a u igri za Ligu Evrope, bez mučenja u baražu, biće AZ Alkmar koji gostuje Ekscelzioru.