ПОР: Џексон чува наду Порта!

Иако је многима број 13 баксузан, са Портом то није случај. Управо ово му је био 13. узастопни тријумф на стадиону Драгао и чини се да је до њега дошао релативно лако.

Фудбал 11.05.2015 | 11:20

Порто још није одустао од шампионске титуле, иако нада све слабије тиња. Змајеви су на свом терену победили Жил Висенте са 2:0 у претпоследњем, 32. колу Примеире и сада поново имају три бода мање од лидера и браниоца трофеја, Бенфике.

Уједно је ово екипи Порта био пети узастопни тријумф у дуелима са Жил Висентеом, а још једном је херој навијача бившег првака Европе био Колумбијац Џексон Мартинез.

Мартинез је постигао оба гола на утакмици, од којих је онај други, у 86. минуту био много лепши. Колумбијац је “ухватио“ маказице на петерцу противника и атрактивно послао лопту у мрежу.

Код првог поготка, који је дао у 12. минуту, Мартинез се такође добро снашао на пар метара од чувара мреже, али је овај пут главом донео радост домаћим навијачима.

Жил Висенте се углавном бранио током целе утакмице, а неколико сјајних одбрана имао је голман гостију Адријано Факини. Судија је, можда, у 45. минуту пропустио прилику да дефанзивцу Порта Алексу Сандру да црвени уместо жутог картона због једног оштрог прекршаја.