POR: Džekson čuva nadu Porta!

Iako je mnogima broj 13 baksuzan, sa Portom to nije slučaj. Upravo ovo mu je bio 13. uzastopni trijumf na stadionu Dragao i čini se da je do njega došao relativno lako.

Fudbal 11.05.2015 | 11:20

Porto još nije odustao od šampionske titule, iako nada sve slabije tinja. Zmajevi su na svom terenu pobedili Žil Visente sa 2:0 u pretposlednjem, 32. kolu Primeire i sada ponovo imaju tri boda manje od lidera i branioca trofeja, Benfike.

Ujedno je ovo ekipi Porta bio peti uzastopni trijumf u duelima sa Žil Visenteom, a još jednom je heroj navijača bivšeg prvaka Evrope bio Kolumbijac Džekson Martinez.

Martinez je postigao oba gola na utakmici, od kojih je onaj drugi, u 86. minutu bio mnogo lepši. Kolumbijac je “uhvatio“ makazice na petercu protivnika i atraktivno poslao loptu u mrežu.

Kod prvog pogotka, koji je dao u 12. minutu, Martinez se takođe dobro snašao na par metara od čuvara mreže, ali je ovaj put glavom doneo radost domaćim navijačima.

Žil Visente se uglavnom branio tokom cele utakmice, a nekoliko sjajnih odbrana imao je golman gostiju Adrijano Fakini. Sudija je, možda, u 45. minutu propustio priliku da defanzivcu Porta Aleksu Sandru da crveni umesto žutog kartona zbog jednog oštrog prekršaja.