БЕЛ: Најзад се распуцао и Стандард!

Кортрајк платио цех у Лијежу! Изабраници Жозеа Риге послали ривала последње место плеј-офа за шампионску титулу - 4:0.

Фудбал 11.05.2015 | 11:00

Стандард се коначно распуцао, па још увек може да се нада да ће до краја сезоне успети да се умеша у борбу за највиши пласман. Изабраници Жозеа Риге демолирали су Кортрајк у Лијежу и послали га на последње место плеј-офа за шампионску титулу - 4:0 (1:0).

Стандард је на време пронашао кључ за одбрану ривала. Повео поготком Бије из једанаестерца у 14. минуту, док је отпор гостију и дефинитивно сломио са два брза поготка почетком другог полувремена. Прво је Адријен Требел у 52. минуту повисио на 2:0, док је сваку дилему разрешио Де Камарго четири минута касније.

Тачку на ову уктакмицу својим другим поготком ставио је Џефри Мујанги Бија у 77. минуту.

Стандард у овом тренутку има седам бодова мање од водећег Гента и пет бодова заостатка у односу на Андерлехт и Клуб Бриж, који су на другом и трећем месту.

Уколико мисли да се бори за највиши пласман неопходне су му победе на страни против Андерлехта и Гента, као и тријумф против Шарлрое у последњем колу.