BEL: Najzad se raspucao i Standard!

Kortrajk platio ceh u Liježu! Izabranici Žozea Rige poslali rivala poslednje mesto plej-ofa za šampionsku titulu - 4:0.

Fudbal 11.05.2015 | 11:00

Standard se konačno raspucao, pa još uvek može da se nada da će do kraja sezone uspeti da se umeša u borbu za najviši plasman. Izabranici Žozea Rige demolirali su Kortrajk u Liježu i poslali ga na poslednje mesto plej-ofa za šampionsku titulu - 4:0 (1:0).

Standard je na vreme pronašao ključ za odbranu rivala. Poveo pogotkom Bije iz jedanaesterca u 14. minutu, dok je otpor gostiju i definitivno slomio sa dva brza pogotka početkom drugog poluvremena. Prvo je Adrijen Trebel u 52. minutu povisio na 2:0, dok je svaku dilemu razrešio De Kamargo četiri minuta kasnije.

Tačku na ovu uktakmicu svojim drugim pogotkom stavio je Džefri Mujangi Bija u 77. minutu.

Standard u ovom trenutku ima sedam bodova manje od vodećeg Genta i pet bodova zaostatka u odnosu na Anderleht i Klub Briž, koji su na drugom i trećem mestu.

Ukoliko misli da se bori za najviši plasman neophodne su mu pobede na strani protiv Anderlehta i Genta, kao i trijumf protiv Šarlroe u poslednjem kolu.