РУС: Какав гол Халка, Зенит ''хлади шампањац''!

Зенит сада има девет бодова више од другопласираног Краснодара који у понедељак дочекује Амкар из Перма, а после тога до краја ће се одиграти још три кола.

Фудбал 11.05.2015 | 10:40

Математика каже да Зенит још званично није шампион Русије, али у пракси, после вечерашње победе над Ростовом од 3:0 у 27. колу Премијер лиге, екипе Андре Виљаса Боаша дошла је надомак освајања титуле, пете у клупској историји.

Зенит је питање победника решио за само три минута и то судијске надокнаде првог полувремена. Иако су нападали од самог почетка домаћи играчи имали су доста проблема да пробију одбрану Ростова којем у завршници Премијер лиге предстоји борба за опстанак.

Мрежу гостију из Ростова први је откључао Олег Шатов у 45. минуту и тада је баш лакнуло присталицама Зенита. У трећем минуту судијске надокнаде Халк је сјајним голом из слободног ударца са више од 20 метара погодио доњи десни угао гола гостију.

У наставку утакмице домаћа екипа је могла рутински да контролише игру и дешавања на терену, без потребе да се превише умара и евентуално ризикује неку повреду.

Ипак, да друго полувреме не протекне у тоталној успаванци потрудио се Хозе Саломон Рондон који је у 87. минуту поставио коначан резултат и најавио припреме за шампионско славље у Санкт Петербургу.