RUS: Kakav gol Halka, Zenit ''hladi šampanjac''!

Zenit sada ima devet bodova više od drugoplasiranog Krasnodara koji u ponedeljak dočekuje Amkar iz Perma, a posle toga do kraja će se odigrati još tri kola.

Fudbal 11.05.2015 | 10:40

Matematika kaže da Zenit još zvanično nije šampion Rusije, ali u praksi, posle večerašnje pobede nad Rostovom od 3:0 u 27. kolu Premijer lige, ekipe Andre Viljasa Boaša došla je nadomak osvajanja titule, pete u klupskoj istoriji.

Zenit je pitanje pobednika rešio za samo tri minuta i to sudijske nadoknade prvog poluvremena. Iako su napadali od samog početka domaći igrači imali su dosta problema da probiju odbranu Rostova kojem u završnici Premijer lige predstoji borba za opstanak.

Mrežu gostiju iz Rostova prvi je otključao Oleg Šatov u 45. minutu i tada je baš laknulo pristalicama Zenita. U trećem minutu sudijske nadoknade Halk je sjajnim golom iz slobodnog udarca sa više od 20 metara pogodio donji desni ugao gola gostiju.

U nastavku utakmice domaća ekipa je mogla rutinski da kontroliše igru i dešavanja na terenu, bez potrebe da se previše umara i eventualno rizikuje neku povredu.

Ipak, da drugo poluvreme ne protekne u totalnoj uspavanci potrudio se Hoze Salomon Rondon koji je u 87. minutu postavio konačan rezultat i najavio pripreme za šampionsko slavlje u Sankt Peterburgu.