Лига 6 БиХ: Креће плеј-оф, други пораз Широког!

Побједом над Широким 91:68 кошаркаши тузланске Слободе обезбиједили четврту позицију у Лиги шест и пласман у плеј-оф! Игокеа лако са Спарсима, као и Зрињски са Леотаром.

Кошарка 11.05.2015 | 10:20

Мечевима 10. кола завршена је Лига 6 за мушкарце и слиједи плеј-оф, а у њему ће послије побједе над Широким играти и тузланска Слобода.
Тузлаци су имали прилику да одлучују о својој судбини, истина, задатак био није био нимало лак пошто су у подљедњем колу Лиге 6 имали за противника Широки.

Ипак, кошаркаши Слободе су у дворани Мејдан оставили срце на терену и савладали Широкобријежане у утакмици у којој су већ у првој четвртини наговијестили коначан исход.

Играло се доста нападачки у првих десет минута, а Слобода је била расположенија и већ након десет минута повела 35:22. Разлика се није смањивала ни послије другог, а ни послије трећег периода, да би у посљедњој четвртини која је била много сиромашнија за око Слобода убацила 14 поена, а гости тек четири и то је било довољно екипи Дамира Мулаомеровића да слави са коначних 91:68.

Петрић је био најефикаснији у редовима Слободе са 23 поена, док је Хасандић постигао 18, а код Широког Катић је постигао 17, а Новачић 16 поена.

Слобода ће у плеј-офу играти против Игокее која је без проблема савладала Спарсе 90:68 и завршила Лигу 6 са учинком од девет побједа и једног пораза.

Други полуфинални пар чине Спарси и Широки.

Без полуфинала остали су Зрињски и Леотар, а њихов дуел у посљедњем колу Лиге 6 завршен је побједом Мостараца 82:66.

Резултати 10. кола Лиге 6:

Спарс – Игокеа 68:90

Слобода – Широки 91:68

Зрињски – Леотар 82:66

ПОРЕДАК: Игокеа 9-1, Широки 8-2, Спарс 5-5, Слобода 4-6, Зрињски 2-8, Леотар 2-8