Liga 6 BiH: Kreće plej-of, drugi poraz Širokog!

Pobjedom nad Širokim 91:68 košarkaši tuzlanske Slobode obezbijedili četvrtu poziciju u Ligi šest i plasman u plej-of! Igokea lako sa Sparsima, kao i Zrinjski sa Leotarom.

Košarka 11.05.2015 | 10:20

Mečevima 10. kola završena je Liga 6 za muškarce i slijedi plej-of, a u njemu će poslije pobjede nad Širokim igrati i tuzlanska Sloboda.
Tuzlaci su imali priliku da odlučuju o svojoj sudbini, istina, zadatak bio nije bio nimalo lak pošto su u podljednjem kolu Lige 6 imali za protivnika Široki.

Ipak, košarkaši Slobode su u dvorani Mejdan ostavili srce na terenu i savladali Širokobriježane u utakmici u kojoj su već u prvoj četvrtini nagovijestili konačan ishod.

Igralo se dosta napadački u prvih deset minuta, a Sloboda je bila raspoloženija i već nakon deset minuta povela 35:22. Razlika se nije smanjivala ni poslije drugog, a ni poslije trećeg perioda, da bi u posljednjoj četvrtini koja je bila mnogo siromašnija za oko Sloboda ubacila 14 poena, a gosti tek četiri i to je bilo dovoljno ekipi Damira Mulaomerovića da slavi sa konačnih 91:68.

Petrić je bio najefikasniji u redovima Slobode sa 23 poena, dok je Hasandić postigao 18, a kod Širokog Katić je postigao 17, a Novačić 16 poena.

Sloboda će u plej-ofu igrati protiv Igokee koja je bez problema savladala Sparse 90:68 i završila Ligu 6 sa učinkom od devet pobjeda i jednog poraza.

Drugi polufinalni par čine Sparsi i Široki.

Bez polufinala ostali su Zrinjski i Leotar, a njihov duel u posljednjem kolu Lige 6 završen je pobjedom Mostaraca 82:66.

Rezultati 10. kola Lige 6:

Spars – Igokea 68:90

Sloboda – Široki 91:68

Zrinjski – Leotar 82:66

POREDAK: Igokea 9-1, Široki 8-2, Spars 5-5, Sloboda 4-6, Zrinjski 2-8, Leotar 2-8