ЈСЛ: Чука одржала лекцију Звезди!

Фудбалери Чукаричког победили су Црвенеу звезду са 2:0, у дербију и последњем мечу 27. кола Јелен Суперлиге.

Фудбал 10.05.2015 | 21:40

Питање шампиона Србије за сезону 2014/2015. је решено!

После пораза Црвене звезде од Чукаричког (0:2), Партизану је потребан још само бод да би вратио пехар у витрине свог стадиона и била би прворазредна сензација да црно-бели то не успеју у мечевима са Напретком (у Крушевцу), Новим Пазаром (у Београду) и Борцем (у Чачку).

И после 0:0 у 148. "вечитом дербију" овакав расплет био је за очекивати, али поразом још пар недеља актуелног шампиона на Бановом брду, јасно је да је клуб из Љутице Богдана немоћан да одбрани титулу освојену прошле сезоне.

Дерби меч 27. кола потврдио је да екипа Ненада Лалатовића нема капацитет претходне генерације, пошто је Чукарички потпуно надиграо ривала, славио 2:0, а могао је и убедљивије...

Као што се очекивало, обе екипе ушле су растерећено у утакмицу, спремне да се надигравају, тако да је виђен сјајан меч. Прво полувреме протекло је у уједначеној игри, уз шансе пред оба гола, али су гости у првом минуту надокнаде одиграли сјајну акцију по десној страни, из које је Никола Стојиљковић био прецизан.

По повратку са одмора слика се, међутим, променила. Чукарички је наставио да напада и доминирао тереном, као да за ривала има неки осредњи домаћи тим. Надмоћ је крунисана другим голом, поново на асистенцију Филипа Стојковића, овај пут за капитена Игора Матића, у 62. минуту.

Ни то није било довољно "брђанима", који нису посустали, али нису имали среће да још неки пут савладају Предрага Рајковића, највише захваљујући интервенцијама младог штопера Црвене звезде, Вукашина Јовановића.

Чукарички је овом победом вероватно демантовао све скептике који нису веровали у тим Владана Милојевића, а дао је повод критичарима Ненада Лалатовића да буду још гласнији.

Тренеру црвено-белих посебно не иде у прилог то што његова екипа није успела да постигне нити један погодак ове сезоне у мечевима са (по квалитету) највећим ривалима. Против Партизана било је 0:1 и 0:0, а против Чукаричког 0:0 и 0:2.

Као што је и сам Лалатовић изјавио по завршетку утакмице, Црвена звезда ће у последња три кола морати да се потруди да сачува другу позицију на табели...