JSL: Čuka održala lekciju Zvezdi!

Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Crveneu zvezdu sa 2:0, u derbiju i poslednjem meču 27. kola Jelen Superlige.

Fudbal 10.05.2015 | 21:40

Pitanje šampiona Srbije za sezonu 2014/2015. je rešeno!

Posle poraza Crvene zvezde od Čukaričkog (0:2), Partizanu je potreban još samo bod da bi vratio pehar u vitrine svog stadiona i bila bi prvorazredna senzacija da crno-beli to ne uspeju u mečevima sa Napretkom (u Kruševcu), Novim Pazarom (u Beogradu) i Borcem (u Čačku).

I posle 0:0 u 148. "večitom derbiju" ovakav rasplet bio je za očekivati, ali porazom još par nedelja aktuelnog šampiona na Banovom brdu, jasno je da je klub iz Ljutice Bogdana nemoćan da odbrani titulu osvojenu prošle sezone.

Derbi meč 27. kola potvrdio je da ekipa Nenada Lalatovića nema kapacitet prethodne generacije, pošto je Čukarički potpuno nadigrao rivala, slavio 2:0, a mogao je i ubedljivije...

Kao što se očekivalo, obe ekipe ušle su rasterećeno u utakmicu, spremne da se nadigravaju, tako da je viđen sjajan meč. Prvo poluvreme proteklo je u ujednačenoj igri, uz šanse pred oba gola, ali su gosti u prvom minutu nadoknade odigrali sjajnu akciju po desnoj strani, iz koje je Nikola Stojiljković bio precizan.

Po povratku sa odmora slika se, međutim, promenila. Čukarički je nastavio da napada i dominirao terenom, kao da za rivala ima neki osrednji domaći tim. Nadmoć je krunisana drugim golom, ponovo na asistenciju Filipa Stojkovića, ovaj put za kapitena Igora Matića, u 62. minutu.

Ni to nije bilo dovoljno "brđanima", koji nisu posustali, ali nisu imali sreće da još neki put savladaju Predraga Rajkovića, najviše zahvaljujući intervencijama mladog štopera Crvene zvezde, Vukašina Jovanovića.

Čukarički je ovom pobedom verovatno demantovao sve skeptike koji nisu verovali u tim Vladana Milojevića, a dao je povod kritičarima Nenada Lalatovića da budu još glasniji.

Treneru crveno-belih posebno ne ide u prilog to što njegova ekipa nije uspela da postigne niti jedan pogodak ove sezone u mečevima sa (po kvalitetu) najvećim rivalima. Protiv Partizana bilo je 0:1 i 0:0, a protiv Čukaričkog 0:0 i 0:2.

Kao što je i sam Lalatović izjavio po završetku utakmice, Crvena zvezda će u poslednja tri kola morati da se potrudi da sačuva drugu poziciju na tabeli...