БЛ: Вукови у ЛШ, Шалке изгубио!

Фудбалери Волфсбурга савладали су Падерборн са 3:1 (2:0) у 32. колу немачке Бундеслиге и тако два кола пре краја обезбедили учешће у Лиги шампиона.

Фудбал 10.05.2015 | 22:00

Волфсбург је прекинуо низ од три меча без победе и вратио се на друго место на табели са 65 бодова.

Падерборн је и даље у зони испадања са 31 бодом, али и даље има шанси за опстанак с обзиром да ни главни ривали, изузев Штутгарта, нису остварили победе.

Победник је одлучен већ после 25 минута игре када су гости водили са 2:0 головима Клосеа и Доста. Два поготка су виђена и у другом полувремену, на 3:0 повисио је поново Дост, а у надокнади времена за домаће фудбалере у листу стрелаца уписао се Руп.

Шалке је наставио са лошим партијама, поражен је од Келна са 2:0, па у последњих осам мечева има само једну победу и себи је угрозио шансу да наредне године игра у Европи. Екипа из Гелзенкирхена два кола пре краја има два бода мање од Борусије Дортмунд и на шестом је месту на табели.

Победу Келну донели су Рисе у 34. минуту и Герхард у 89. Јарчеви су на половини табеле са 39 бодова.