BL: Vukovi u LŠ, Šalke izgubio!

Fudbaleri Volfsburga savladali su Paderborn sa 3:1 (2:0) u 32. kolu nemačke Bundeslige i tako dva kola pre kraja obezbedili učešće u Ligi šampiona.

Fudbal 10.05.2015 | 22:00

Volfsburg je prekinuo niz od tri meča bez pobede i vratio se na drugo mesto na tabeli sa 65 bodova.

Paderborn je i dalje u zoni ispadanja sa 31 bodom, ali i dalje ima šansi za opstanak s obzirom da ni glavni rivali, izuzev Štutgarta, nisu ostvarili pobede.

Pobednik je odlučen već posle 25 minuta igre kada su gosti vodili sa 2:0 golovima Klosea i Dosta. Dva pogotka su viđena i u drugom poluvremenu, na 3:0 povisio je ponovo Dost, a u nadoknadi vremena za domaće fudbalere u listu strelaca upisao se Rup.

Šalke je nastavio sa lošim partijama, poražen je od Kelna sa 2:0, pa u poslednjih osam mečeva ima samo jednu pobedu i sebi je ugrozio šansu da naredne godine igra u Evropi. Ekipa iz Gelzenkirhena dva kola pre kraja ima dva boda manje od Borusije Dortmund i na šestom je mestu na tabeli.

Pobedu Kelnu doneli su Rise u 34. minutu i Gerhard u 89. Jarčevi su na polovini tabele sa 39 bodova.