ФРА: Каен ''одувао'' Лион за титулу ПСЖ-у!

Фудбалери Лиона изгубили су од Каена са 3:0 у 36. колу Лиге један и сада имају још само теоретске шансе да се домогну титуле првака.

Фудбал 10.05.2015 | 11:20

Лион на два кола до краја заостаје шест бодова за водећим ПСЖ-ом, уз лошију гол разлику (+45 наспрам +38), тако да ће ’Свеци’ скоро сигурно освојити трећу титулу у низу.

Са друге стране, Каен је победом направио џиновски корак ка опстанку у лиги, а стрелци су били Бенезет у 41. и 44. минуту, као и Приват у 85. минуту.

У директној бици за опстанак у лиги Ремс је победио Евијан у гостима и сада има четири бода предности у односу на ривала који је место испод црте са 37 бодова.

Ремс је повео голом Н’Гога, домаћи су преокренули преко Сунуа и Духамела, Н’Гог је изједначио на 2:2, а значајан тријумф некадашњем вицешампиону Европе донео је Муканђо у 86. минуту.

Евијану на руку нису ишли ни остали резултати – Лоријен је декласирао Мец са 4:0, а Тулуз је са 3:2 победи Лил. Гости су водили са 1:0 и 2:1, али су Трехо и Брајтвајт у 81. и 83. минуту донели тријумф Тулужанима.

Павле Нинков је за победнички тим одиграо цео меч, док је Урош Спајић био на клупи за резерве.

Бордо је победио Нант са 2:1, уз два гола Ролана, и тако је задржао шансе за пласман у Лигу Европе, док је Бастија славила у Рену са 1:0.