FRA: Kaen ''oduvao'' Lion za titulu PSŽ-u!

Fudbaleri Liona izgubili su od Kaena sa 3:0 u 36. kolu Lige jedan i sada imaju još samo teoretske šanse da se domognu titule prvaka.

Fudbal 10.05.2015 | 11:20

Lion na dva kola do kraja zaostaje šest bodova za vodećim PSŽ-om, uz lošiju gol razliku (+45 naspram +38), tako da će ’Sveci’ skoro sigurno osvojiti treću titulu u nizu.

Sa druge strane, Kaen je pobedom napravio džinovski korak ka opstanku u ligi, a strelci su bili Benezet u 41. i 44. minutu, kao i Privat u 85. minutu.

U direktnoj bici za opstanak u ligi Rems je pobedio Evijan u gostima i sada ima četiri boda prednosti u odnosu na rivala koji je mesto ispod crte sa 37 bodova.

Rems je poveo golom N’Goga, domaći su preokrenuli preko Sunua i Duhamela, N’Gog je izjednačio na 2:2, a značajan trijumf nekadašnjem vicešampionu Evrope doneo je Mukanđo u 86. minutu.

Evijanu na ruku nisu išli ni ostali rezultati – Lorijen je deklasirao Mec sa 4:0, a Tuluz je sa 3:2 pobedi Lil. Gosti su vodili sa 1:0 i 2:1, ali su Treho i Brajtvajt u 81. i 83. minutu doneli trijumf Tulužanima.

Pavle Ninkov je za pobednički tim odigrao ceo meč, dok je Uroš Spajić bio na klupi za rezerve.

Bordo je pobedio Nant sa 2:1, uz dva gola Rolana, i tako je zadržao šanse za plasman u Ligu Evrope, dok je Bastija slavila u Renu sa 1:0.