ИТА: Милан најзад побиједио и то Рому!

Фудбалери Јувентуса и Каљарија ремизирали су са 1:1 у 35. колу Серије А, пошто су гости искористили комбиновану поставу у табору шампиона да узму бод. У другом мечу, Милан је Рому победио са 2:1, па Лацио може да прескочи "вучицу" уколико савлада Интер у недељу.

Фудбал 10.05.2015 | 10:20

Јувентус је обезбедио титулу, мислима је већ у реваншу полуфинала Лиге шампиона, па су на терен у Торину истрчали Сторари, Ромуло, Барзаљи, Огбона, Падоин, Перејра, Маркизио, Погба, Пепе, Матри и Коман.

Пред крај полувремена, Погба је донео вођство "старој дами", уз малу помоћ Ћепителија, од ког се лопта одбила и променила правац, што је збунило Жељка Бркића. Пред крај, Росетини је донео бод Каљарију, али мале су наде у опстанак, пошто Аталанта има пет бодова више уз утакмицу мање.

Са друге стране, навијачи Јувентуса могу да буду безбрижни, пошто су носиоци игре одморили, док је Погби гол појачао самопоуздање пред гостовање Реалу 13. маја, после победе у првом мечу са 2:1.
Роми је Милан нанео жесток ударац у борби за директан пласман у Лигу шампиона, пошто Лацио сад има прилику да против другог миланског клуба заузме другу позицију.

Растерећеност је играчима Милана добро дошла у овој партији, Ван Гинкел је најавио победу у 40. минуту, а обезбедио је Дестро у 60. када није желео да прославља гол као бивши играч Роме. Наду је само пробудио Тоти из пенала, а превагу није успео да донесе ни Адем Љајић, који је у 30. минуту заменио повређеног Жервиња.