ITA: Milan najzad pobijedio i to Romu!

Fudbaleri Juventusa i Kaljarija remizirali su sa 1:1 u 35. kolu Serije A, pošto su gosti iskoristili kombinovanu postavu u taboru šampiona da uzmu bod. U drugom meču, Milan je Romu pobedio sa 2:1, pa Lacio može da preskoči "vučicu" ukoliko savlada Inter u nedelju.

Fudbal 10.05.2015 | 10:20

Juventus je obezbedio titulu, mislima je već u revanšu polufinala Lige šampiona, pa su na teren u Torinu istrčali Storari, Romulo, Barzalji, Ogbona, Padoin, Perejra, Markizio, Pogba, Pepe, Matri i Koman.

Pred kraj poluvremena, Pogba je doneo vođstvo "staroj dami", uz malu pomoć Ćepitelija, od kog se lopta odbila i promenila pravac, što je zbunilo Željka Brkića. Pred kraj, Rosetini je doneo bod Kaljariju, ali male su nade u opstanak, pošto Atalanta ima pet bodova više uz utakmicu manje.

Sa druge strane, navijači Juventusa mogu da budu bezbrižni, pošto su nosioci igre odmorili, dok je Pogbi gol pojačao samopouzdanje pred gostovanje Realu 13. maja, posle pobede u prvom meču sa 2:1.
Romi je Milan naneo žestok udarac u borbi za direktan plasman u Ligu šampiona, pošto Lacio sad ima priliku da protiv drugog milanskog kluba zauzme drugu poziciju.

Rasterećenost je igračima Milana dobro došla u ovoj partiji, Van Ginkel je najavio pobedu u 40. minutu, a obezbedio je Destro u 60. kada nije želeo da proslavlja gol kao bivši igrač Rome. Nadu je samo probudio Toti iz penala, a prevagu nije uspeo da donese ni Adem Ljajić, koji je u 30. minutu zamenio povređenog Žervinja.