Финале: Борац повео против Извиђача!

Рукометаши Борца м:тел повели у финалној серији шампионата Босне и Херцеговине 1:0.

Остали спортови 10.05.2015 | 12:20

Борац м:тел је у првом мечу у Бањалуци побиједио Извиђач 33:26 и тако дошао до предности од 1:0 у финалној серији, која се игра до три побједе.

Наредни меч играће се у сриједу у Љубушком.

Борац м:тел је до тријумфа против Извиђача дошао у посљедњих 10 минута утакмице, која је одиграна у пакленим условима у дворани Борик. У Бањалуци је данас било око 30 степени, а можете замислити како је било у дворани у којој није било климе.

Ипак играчи су издржали и свака им част.

Прво полувријеме играло се гол за гол и на одмор се отишло предношћу домаћина 14:13. На почетку другог полувремена Борац м:тел прави мини серију и одлази на 19:16. Ипак гости се враћају и долазе до 20:20 у 42. минуту и тренер домаћих Игор Рађеновић тражи тајм аут.

Исти однос снага је био до 52. минута и резултата 26:25, а онда креће Борац.

Прорадила је одбрана на челу са голманом Абаџићем и за само пет минута Борац м:тел прави серију 5:0, којом одлази на недосатижних 31:25. До краја су гости прекинули серију, а Борац м:тел постигао још два гола за коначних 33:26.

У побједничком тиму Ђукић девет, Вујовић осам, а Микић шест голова.Код гостију Ереш девет, Хрстиш пет погодака.