Finale: Borac poveo protiv Izviđača!

Rukometaši Borca m:tel poveli u finalnoj seriji šampionata Bosne i Hercegovine 1:0.

Ostali sportovi 10.05.2015 | 12:20

Borac m:tel je u prvom meču u Banjaluci pobijedio Izviđač 33:26 i tako došao do prednosti od 1:0 u finalnoj seriji, koja se igra do tri pobjede.

Naredni meč igraće se u srijedu u Ljubuškom.

Borac m:tel je do trijumfa protiv Izviđača došao u posljednjih 10 minuta utakmice, koja je odigrana u paklenim uslovima u dvorani Borik. U Banjaluci je danas bilo oko 30 stepeni, a možete zamisliti kako je bilo u dvorani u kojoj nije bilo klime.

Ipak igrači su izdržali i svaka im čast.

Prvo poluvrijeme igralo se gol za gol i na odmor se otišlo prednošću domaćina 14:13. Na početku drugog poluvremena Borac m:tel pravi mini seriju i odlazi na 19:16. Ipak gosti se vraćaju i dolaze do 20:20 u 42. minutu i trener domaćih Igor Rađenović traži tajm aut.

Isti odnos snaga je bio do 52. minuta i rezultata 26:25, a onda kreće Borac.

Proradila je odbrana na čelu sa golmanom Abadžićem i za samo pet minuta Borac m:tel pravi seriju 5:0, kojom odlazi na nedosatižnih 31:25. Do kraja su gosti prekinuli seriju, a Borac m:tel postigao još dva gola za konačnih 33:26.

U pobjedničkom timu Đukić devet, Vujović osam, a Mikić šest golova.Kod gostiju Ereš devet, Hrstiš pet pogodaka.