БЛ: Пораз Бајерна, Костић и Невен по гол!

Фудбалери Борусије из Дортмунда савладали су Херту са 2:0 у 32. колу Бундеслиге, док је Бајерн Минхен на свом стадиону поражени од Аугсбурга са 1:0, а добар посао је урадио Менхенгладбах који је у дербију славио против Бајер Леверкузена са 3:0. Франкфурт је остварио победу против Хофенхајма 3:1, док су Хановер и Вердер ремизирали 1:1.

Фудбал 09.05.2015 | 21:20

Дортмунд је наставио са позитивним резултатима, а овога пута је Херта била жртва која је од самог старта морала да јури резултат, што јој није одговарало, тако да је домаћа екипа освојила сва три бода. Темељ победи ударио је српски интернационалац Невен Суботић који је у деветом минуту донео вођство.

Дефанзивац Борусије је сачекао центаршут Мхитариијана са леве стране и ушао на прву стативу, те главом погодио ближи угао за 1:0. Јерменски репрезентативац је био асистент и код другог поготка, док је стрелац у 47. минуту био Ерик Дурм који је, испоставиће се, поставио коначних 2:0.

Суботић је у 54. минуту зарадио жут картон, али је одлично одрадио свој део посла у одбрани, а репрезентативац Србије Милош Јојић утакмицу је гледао са клупе Дортмунда.

Фудбалери Штутгарта савладали су на домаћем терену екипу Мајнца са 2:0, па су освојили можда пресудне бодове за опстанак у немачкој Бундеслиги.

Домаћи тим остао је на зачељу табеле, али два кола пре краја сезоне заостаје само корак од Хановера и Фрајбурга, првих изнад зоне испадања.

После 45 минута без голова, Штутгарт је заиграо ангажованије у наставку и два пута затресао противничку мрежу, а погодак којим је дефинитивно решен победник постигао је млади српски репрезентативац Филип Костић.

Бајерн се, по освајању титулу у Бундеслиги, тотално опустио, па ако се зброје сва такмичења, изгубио је четврту утакмицу у низу, последњу на свом терену од Аугсбурга. Вероватно не би Баварци били поражени да ну 13. минуту Пепе Реина није направио глупост, зарадио црвени картон и направио једанаестерац над Бобадиљом.

Ипак, капитен Верхаг није успео да савлада Нојера који је врсном одбраном спасао свој клуб, али зато није у 71. минуту када је Хојбјерг протрчао по левој страни, а онда убацио лопту у петерац где је био Бобадиља који је на шмекерски начин петом затресао мрежу и другу победу Аугсбургу против Бајерна у последњих пет година.

Менхенгладбах и ове године тачно зна шта ради, а то је доказао и против Бајер Леверкузена који ништа није могао на гостовању, осим да покупи кофере са три лопте у мрежи у режији Крусеа у 50, Хермана у 81 и Траореа у 88. минуту. Борусија тако сигурним корацима граби ка директном пласману у Лигу шампиона, јер сада има пет бодова више од четвртопласираног Леверкузена који држи позицију за квалификације.

Франкфурт можда има веома мале шансе да се домогне Европе, али се потрудио да у истој ситуацији боде и Хофенхајм који је савладан са 3:1. Гостујућа екипа је само 16 минута примила три гола, па је Воланд у другом полувремену постигао само почасни погодак.

У тиму Ајнтрахта, Александар Игњовски је одиграо свих 90 минута, док је Слободан Медојевић такоше играо од старта, али се повредио у 35. минуту, па је Томас Шаф морао да га замени.