BL: Poraz Bajerna, Kostić i Neven po gol!

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Hertu sa 2:0 u 32. kolu Bundeslige, dok je Bajern Minhen na svom stadionu poraženi od Augsburga sa 1:0, a dobar posao je uradio Menhengladbah koji je u derbiju slavio protiv Bajer Leverkuzena sa 3:0. Frankfurt je ostvario pobedu protiv Hofenhajma 3:1, dok su Hanover i Verder remizirali 1:1.

Fudbal 09.05.2015 | 21:20

Dortmund je nastavio sa pozitivnim rezultatima, a ovoga puta je Herta bila žrtva koja je od samog starta morala da juri rezultat, što joj nije odgovaralo, tako da je domaća ekipa osvojila sva tri boda. Temelj pobedi udario je srpski internacionalac Neven Subotić koji je u devetom minutu doneo vođstvo.

Defanzivac Borusije je sačekao centaršut Mhitariijana sa leve strane i ušao na prvu stativu, te glavom pogodio bliži ugao za 1:0. Jermenski reprezentativac je bio asistent i kod drugog pogotka, dok je strelac u 47. minutu bio Erik Durm koji je, ispostaviće se, postavio konačnih 2:0.

Subotić je u 54. minutu zaradio žut karton, ali je odlično odradio svoj deo posla u odbrani, a reprezentativac Srbije Miloš Jojić utakmicu je gledao sa klupe Dortmunda.

Fudbaleri Štutgarta savladali su na domaćem terenu ekipu Majnca sa 2:0, pa su osvojili možda presudne bodove za opstanak u nemačkoj Bundesligi.

Domaći tim ostao je na začelju tabele, ali dva kola pre kraja sezone zaostaje samo korak od Hanovera i Frajburga, prvih iznad zone ispadanja.

Posle 45 minuta bez golova, Štutgart je zaigrao angažovanije u nastavku i dva puta zatresao protivničku mrežu, a pogodak kojim je definitivno rešen pobednik postigao je mladi srpski reprezentativac Filip Kostić.

Bajern se, po osvajanju titulu u Bundesligi, totalno opustio, pa ako se zbroje sva takmičenja, izgubio je četvrtu utakmicu u nizu, poslednju na svom terenu od Augsburga. Verovatno ne bi Bavarci bili poraženi da nu 13. minutu Pepe Reina nije napravio glupost, zaradio crveni karton i napravio jedanaesterac nad Bobadiljom.

Ipak, kapiten Verhag nije uspeo da savlada Nojera koji je vrsnom odbranom spasao svoj klub, ali zato nije u 71. minutu kada je Hojbjerg protrčao po levoj strani, a onda ubacio loptu u peterac gde je bio Bobadilja koji je na šmekerski način petom zatresao mrežu i drugu pobedu Augsburgu protiv Bajerna u poslednjih pet godina.

Menhengladbah i ove godine tačno zna šta radi, a to je dokazao i protiv Bajer Leverkuzena koji ništa nije mogao na gostovanju, osim da pokupi kofere sa tri lopte u mreži u režiji Krusea u 50, Hermana u 81 i Traorea u 88. minutu. Borusija tako sigurnim koracima grabi ka direktnom plasmanu u Ligu šampiona, jer sada ima pet bodova više od četvrtoplasiranog Leverkuzena koji drži poziciju za kvalifikacije.

Frankfurt možda ima veoma male šanse da se domogne Evrope, ali se potrudio da u istoj situaciji bode i Hofenhajm koji je savladan sa 3:1. Gostujuća ekipa je samo 16 minuta primila tri gola, pa je Voland u drugom poluvremenu postigao samo počasni pogodak.

U timu Ajntrahta, Aleksandar Ignjovski je odigrao svih 90 minuta, dok je Slobodan Medojević takoše igrao od starta, ali se povredio u 35. minutu, pa je Tomas Šaf morao da ga zameni.