ФРА: ПСЖ разбио Генгана за корак ближе титули!

Фудбалери Пари Сен Жермена настављају сигурним кораком ка одбрани титуле првака францускле Лиге 1.

Фудбал 09.05.2015 | 10:20

"Свеци" су на премијери 36. кола прегазили Генгам 6:0, уз први хет-трик Единсона Каванија откако је стигао у Париз.

Двоструки стрелац и асистент био је Златан Ибрахимовић, док је један гол постигао Максвел. ПСЖ има шест бодова више од другопласираног Олимпик Лиона, који у суботу гостује Каену.

ПСЖ је потпуно доминирао на овом мечу, имао посед лопте од скоро 75%, те искористио 60% својих шутева у оквир гола.

Парижани су се радовали већ у другом минуту, Серж Урије је пронашао у казненом простору Каванија, који ју је послао у доњи леви угао.

Само два минута касније Уругвајац је креирао шансу Максвелу, који гађа поред стативе, након чега су гости два пута запретили у року од десетак минута, преко Сорбона и Бовеа, али Сиригу оба пута брани своју мрежу.

Биле су ово једине прилике за Генгам на мечу, јер је уследила потпуна доминације ПСЖ-а који дуплира предност у 18. минуту. Марко Верати је пронашао Ибрахимовића који лопту шаље под пречку.

До краја полувремена Пасторе и Кавани су пропустили нове гол прилике, да би првих десет минута наставка стигли до 4:0. Ибрахимовић је показао да је много више од голгетера, са два сјајна додавања омогућио је Каванију и Максвелу два лагана поготка.

Након 15-ак мирних минута Кавани пропушта шансу за нови гол у 69. минуту, али већ у следећем стиже до свог првог хет-трик на Парку принчева. Другу асистенцију уписао је Верати сјајним пасом у 16 метара, где Уругвајац после одличног пријема проналази простор поред леве стативе.

У последњих20 минута ПСЖ је пропустио још три сјајне прилике, Ибрахимовић је умало постигао еврогол из слободног ударца са 30 метара, да би у надокнади времена стигао до другог поготка.

Жереми Сорбон је направио пенал, а Швеђанин лагано пронашао пут лопти до мреже.