FRA: PSŽ razbio Gengana za korak bliže tituli!

Fudbaleri Pari Sen Žermena nastavljaju sigurnim korakom ka odbrani titule prvaka francuskle Lige 1.

Fudbal 09.05.2015 | 10:20

"Sveci" su na premijeri 36. kola pregazili Gengam 6:0, uz prvi het-trik Edinsona Kavanija otkako je stigao u Pariz.

Dvostruki strelac i asistent bio je Zlatan Ibrahimović, dok je jedan gol postigao Maksvel. PSŽ ima šest bodova više od drugoplasiranog Olimpik Liona, koji u subotu gostuje Kaenu.

PSŽ je potpuno dominirao na ovom meču, imao posed lopte od skoro 75%, te iskoristio 60% svojih šuteva u okvir gola.

Parižani su se radovali već u drugom minutu, Serž Urije je pronašao u kaznenom prostoru Kavanija, koji ju je poslao u donji levi ugao.

Samo dva minuta kasnije Urugvajac je kreirao šansu Maksvelu, koji gađa pored stative, nakon čega su gosti dva puta zapretili u roku od desetak minuta, preko Sorbona i Bovea, ali Sirigu oba puta brani svoju mrežu.

Bile su ovo jedine prilike za Gengam na meču, jer je usledila potpuna dominacije PSŽ-a koji duplira prednost u 18. minutu. Marko Verati je pronašao Ibrahimovića koji loptu šalje pod prečku.

Do kraja poluvremena Pastore i Kavani su propustili nove gol prilike, da bi prvih deset minuta nastavka stigli do 4:0. Ibrahimović je pokazao da je mnogo više od golgetera, sa dva sjajna dodavanja omogućio je Kavaniju i Maksvelu dva lagana pogotka.

Nakon 15-ak mirnih minuta Kavani propušta šansu za novi gol u 69. minutu, ali već u sledećem stiže do svog prvog het-trik na Parku prinčeva. Drugu asistenciju upisao je Verati sjajnim pasom u 16 metara, gde Urugvajac posle odličnog prijema pronalazi prostor pored leve stative.

U poslednjih20 minuta PSŽ je propustio još tri sjajne prilike, Ibrahimović je umalo postigao evrogol iz slobodnog udarca sa 30 metara, da bi u nadoknadi vremena stigao do drugog pogotka.

Žeremi Sorbon je napravio penal, a Šveđanin lagano pronašao put lopti do mreže.