Бурак Јилмаз чува Галату у шампионској трци!

Херој навијача истанбулског гиганта био је двоструки стрелац Бурак Јилмаз, а гости су дилему око питања победника решили већ у првом полувремену.

Фудбал 05.05.2015 | 14:20

Ништа још није готово у Турској. Бешикташ удара темпо, а фудбалери Галатасараја настављају да га прате. Истанбулски лавови су на гостовању у Маниси савладали Акхисар са 2:0 и поново се изједначили на првом месту Суперлиге са Бешикташом.

Екипи Хамзе Хамзаоглуа ово је била трећа узастопна победа, а Акхисар је вечерашњим поразом учинио медвеђу услугу, јер ће у случају неповољних резултата у финишу Суперлиге можда доћи у позицију да се бори за опстанак.

Фудбалери Галатасараја до вођства су дошли у 24. минуту када је Јилмаз покупио један одбитак и, иако су домаћини сигнализирали офсајд, послао га у мрежу.

После првог поготка истанбулски клуб решио је да крене и по други како би ставио домаћину до знања да нема чему да се нада. И, стварно, девет минута касније поново је Јилмаз био стрелац, овај пут после ударца главом.

Када су примили други гол играчи Акисара схватили су да више немају шта да изгубе, па су кренули свим силама напред и покушали да учине утакмицу занимљивијом.

Да је Рикардо Ваз те био смиренији у неколико ситуација пред противничким голом, вероватно би Галатасарај морао да стрепи до краја утакмице, али Португалац једноставно није био на висини задатка.

Некадашњи фудбалер Црвене звезде Бруно Мезенга одиграо је свих 90 минута за домаћина, али није имао среће да затресе мрежу.

Велики победу која му практично гарантује опстанак у Суперлиге остварио је Сивас који је у гостима, после великог преокрета, савладао Кајзери са 3:2

Имао је домаћин све у својим рукама водио је са 2:0 до 67. минута, а онда је гол за госте дао Ибрахим Остурк. Ипак, добро се држао домаћин до 88. минута, а онда се десило нешто невероватно. Бурхан Есер је са два гола за два минута потпуно шокирао навијаче Кајзерија и донео сва три бода својој екипи.

Додуше, други гол Есера сигурно ће да изазове полемике, пошто је један одбрамбени играч домаћих руком покушао да заустави лопту док је у ваздуху прелазила гол линију и није јасно да ли је и успео успео у томе.