Burak Jilmaz čuva Galatu u šampionskoj trci!

Heroj navijača istanbulskog giganta bio je dvostruki strelac Burak Jilmaz, a gosti su dilemu oko pitanja pobednika rešili već u prvom poluvremenu.

Fudbal 05.05.2015 | 14:20

Ništa još nije gotovo u Turskoj. Bešiktaš udara tempo, a fudbaleri Galatasaraja nastavljaju da ga prate. Istanbulski lavovi su na gostovanju u Manisi savladali Akhisar sa 2:0 i ponovo se izjednačili na prvom mestu Superlige sa Bešiktašom.

Ekipi Hamze Hamzaoglua ovo je bila treća uzastopna pobeda, a Akhisar je večerašnjim porazom učinio medveđu uslugu, jer će u slučaju nepovoljnih rezultata u finišu Superlige možda doći u poziciju da se bori za opstanak.

Fudbaleri Galatasaraja do vođstva su došli u 24. minutu kada je Jilmaz pokupio jedan odbitak i, iako su domaćini signalizirali ofsajd, poslao ga u mrežu.

Posle prvog pogotka istanbulski klub rešio je da krene i po drugi kako bi stavio domaćinu do znanja da nema čemu da se nada. I, stvarno, devet minuta kasnije ponovo je Jilmaz bio strelac, ovaj put posle udarca glavom.

Kada su primili drugi gol igrači Akisara shvatili su da više nemaju šta da izgube, pa su krenuli svim silama napred i pokušali da učine utakmicu zanimljivijom.

Da je Rikardo Vaz te bio smireniji u nekoliko situacija pred protivničkim golom, verovatno bi Galatasaraj morao da strepi do kraja utakmice, ali Portugalac jednostavno nije bio na visini zadatka.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Bruno Mezenga odigrao je svih 90 minuta za domaćina, ali nije imao sreće da zatrese mrežu.

Veliki pobedu koja mu praktično garantuje opstanak u Superlige ostvario je Sivas koji je u gostima, posle velikog preokreta, savladao Kajzeri sa 3:2

Imao je domaćin sve u svojim rukama vodio je sa 2:0 do 67. minuta, a onda je gol za goste dao Ibrahim Osturk. Ipak, dobro se držao domaćin do 88. minuta, a onda se desilo nešto neverovatno. Burhan Eser je sa dva gola za dva minuta potpuno šokirao navijače Kajzerija i doneo sva tri boda svojoj ekipi.

Doduše, drugi gol Esera sigurno će da izazove polemike, pošto je jedan odbrambeni igrač domaćih rukom pokušao da zaustavi loptu dok je u vazduhu prelazila gol liniju i nije jasno da li je i uspeo uspeo u tome.