РУС: Армија сигурна, али и Краснодар за ЛШ!

Краснодар граби ка Лиги шампиона, ЦСКА не одустаје, гол Перендије...До краја сезоне остало је још четири кола, дакле још 12 бодова је у игри, а Армејци заостају за Биковима четири бода.

Фудбал 04.05.2015 | 21:20

Краснодар крупним корацима граби ка квалификацијама за Лигу шампиона, ЦСКА из Москве не одустаје и прати га у стопу, док је Милан Перендија практично обезбедио Саранску опстанак у руској Премијер лиги.

Клуб из Краснодара лако је изашао на крај са Арсеналом у Тули – 3:0. Бикови су повели голом Широкова у 38, потом је он асистрирао Арија у 55. за други гол, а онда је овај помогао Лаборди да се упише у листу стрелаца за други тријумф. Домаћин није успео ни да постигне почасни гол пошто је Коритко три минута пре краја промашио пенал, тако да ће до краја водити неизвесну борбу за опстанак.

Да се не опусте превише потрудио се ЦСКА. Армејци су преко Натчоа из пенала у 17, Миланова у 62. и Џагоева у 63. минуту победили Урал, који је у финишу ипак успео да постигне гол и часно напусти Москву – 3:1. Српски репрезентативац Зоран Тошић није играо, нити се налазио на клупи. До краја сезоне остало је још четири кола, дакле још 12 бодова је у игри, а ЦСКА заостаје за Краснодаром четири бода.

Саранск је победио на гостовању Уфу са 2:1, а први гол постигао је српски интернационалац Милан Перендија у 22. минуту.